Trwa ładowanie...
d19ldcy
akcje
21-10-2010 09:06

Komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się niewielkim wzrostem indeksów, a spadek odnotował jedynie WIG-20, co wynikało przede wszystkim z faktu, iż akcje PKO BP były notowane bez prawa do dywidendy.

d19ldcy

Po słabszym otwarciu indeksy wyznaczyły nowe krótkoterminowe minima, a kolejne godziny upływały pod znakiem próby skorygowania spadku. WIG-20 wyznaczył nowe minimum na 2592, co oznacza przełamanie ostatniego dna na 2603. W końcówce sesji indeks odnotował wzrost do dziennego maksimum na 2618, ale mam wrażenie, iż gdyby sesja trwała nieco dłużej wzrost byłby silniejszy. Ostanie dni dość wyraźnie pokazują, iż wszelkie ruchy na światowych parkietach uzależnione są od kształtowania się sytuacji na amerykańskim dolarze.
Każde osłabienie „zielonego” skłania inwestorów do kupna akcji czy też surowców, natomiast silniejszy dolar kreuje fale podażowe, które wywołują zauważalne spadki na rynkach. Właśnie po wczorajszym zamknięciu dolar znalazł się ponownie pod presją sprzedających i zapewne ten motyw przyczyniłby się do wzrostu. Można mieć nadzieję, iż na otwarciu rynek będzie nadrabiał zaległości, a najbliższe opory dla WIG-20 znajdują się na 2618 i 2622. W przypadku pokonania tych poziomów będę oczekiwał na test 2635 lub też 2646. Ten ostatni pułap ma kluczowe znaczenie w krótkim terminie, a jego przebicie będzie sugerowało możliwość wyczerpania potencjału spadkowego.
Definitywnym potwierdzeniem, iż korekta jest już za nami będzie pokonanie ostatnich maksimów na 2676 i 2686, ale chyba na taki ruch dziś trudno liczyć. Liczę na zwyżkę po otwarciu, ale w rejonie oporu na 2635 winna ujawnić się podaż. Najbliższe wsparcie znajduje się na 2606, a w razie jego przebicia będę oczekiwał na test wczorajszego minimum. W przypadku silniejszego ruchu kupno winno pojawić się na 2585 lub też 2563. W krótkim terminie zakładam, iż potencjał spadkowy nie został jeszcze wyczerpany, a indeks koryguje jedynie część spadku. Przy takim założeniu WIG-20 winien osiągnąć w najbliższych godzinach nowe lokalne minimum, z którego winna zostać zainicjowana większa zwyżka.
[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/25556/20102110_bzwbk_biuletyn.pdf )

Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

d19ldcy

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d19ldcy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19ldcy