Trwa ładowanie...
d1avnfy
Dom Maklerski BZ WBK

Komentarz poranny: Przy oporach

Wczorajsza sesja została rozstrzygnięta już w pierwszych minutach handlu, gdzie pojawił się dość zdeterminowany popyt na akcje. Kolejne godziny upłynęły pod znakiem oscylacji w ograniczonym zakresie zmienności, a kupno na końcowym fixingu zapewniło zamknięcia na dziennych maksimach.
Share
d1avnfy

WIG-20 znajduje się w rejonie oporu wynikającego z wcześniejszego lokalnego maksimum na 2881. Na tym poziomie znajduje się również linia trendu spadkowego, a mając na względzie pozytywną wymowę wczorajszej sesji należy przyjąć, iż strona popytowa podejmie próbę sforsowania tego oporu na dzisiejszej sesji. Jeśli inicjatywa się powiedzie będę oczekiwał na test kluczowego w krótkim terminie oporu na 2903, a jego przebicie będzie miało pozytywne przesłanie i będzie sprzyjało oczekiwaniom na kontynuację wzrostu i test maksimów na 2916 i 2942.
Najbliższe wsparcie znajduje się na 2868, a w przypadku jego przełamania będę zwracał uwagę na 2851. Ewentualne przełamanie tego pułapu będzie miało negatywne przesłanie i będzie zapowiadało pogłębienie spadku na kolejnych sesjach. Następne ważne poziomy wsparcia znajdują się na 2824 i 2785. W przypadku przebicia tego ostatniego poziomu popyt winien pojawić się na 2759 lub też na 2662. Wczorajszą sesję należy ocenić pozytywnie, a dalsza prognoza zależy od tego czy kupującym uda sforsować opory na 2881.
Jeśli tak się stanie będzie to sygnał do dalszych wzrostów. W ostatnim czasie pojawia się jednak wiele mylnych i fałszywych wskazań, po których nie następuje spodziewany ruch w danym kierunku i w tym miejscu mam na myśli zarówno wskazania na spadek jak i na wzrost. W ujęciu jakościowym rynek należy oceniać jako słaby, bo nawet wczoraj przy wzroście wszystkich głównych indeksów nieznacznie więcej spółek straciło na wartości niż wzrosło.

Jeszcze gorzej wygląda sytuacja jeśli chodzi o osiągane przez spółki ekstrema cenowe, gdzie 27 spółek wyznaczyło swoje roczne minimum, przy zaledwie 3, które odnotowały szczyt. Cały czas indeksy znajdują się w rejonie maksimów i ta relacja w przypadku „zdrowego”, technicznie rynku winna kształtować odwrotnie.

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/27018/110615_biul_por.pdf )

d1avnfy

Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d1avnfy

Podziel się opinią

Share
d1avnfy
d1avnfy