Trwa ładowanie...

Komornik odwiedzi Biedronkę

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie o zabezpieczeniu towaru
w sklepach Biedronki na rzecz brytyjskiej agencji brandingowej Wren&Rowe, donosi "Puls Biznesu".
Jeronimo Martins - właściciel Biedronki - zaprzecza, że wobec spółki są prowadzone działania
komornicze.

Share
Komornik odwiedzi Biedronkę
d23k72w

Gazeta pisze, że komornik ma zająć wszystkie produkty (spożywcze oraz sprzęt RTV i AGD) sprzedawane przez sieć w zaprojektowanych przez Wyspiarzy opakowaniach. Biedronka miała nie zapłacić za koncept opakowań, choć sprzedaje w nich towar pod własną marką.

Kreatywna agencja brandingowa Wren & Rowe z Londynu specjalizuje się w projektowaniu opakowań dla branży FMCG. Do tej pory współpraca m.in z Nestle, Carlsbergiem, Heinekenem, PepsiCo, a także dla portugalskiego odpowiednika Biedronki w Polsce - sieci Pingo Doce.

- Nie podzielamy argumentacji sądu w zakresie udzielonego firmie Wren & Rowe zabezpieczenia, dotyczącego opakowań dla dwóch produktów. Tym bardziej że na tym etapie postępowania sąd nie bada zasadności roszczeń, ale kieruje się jedynie faktem ich uprawdopodobnienia - komentują na łamach "Pulsu Biznesu" przedstawiciele biura prasowego Jeronimo Martins Polska.

d23k72w

Jednocześnie zaznaczają, że podstawą sporu pomiędzy firmami jest nienależyte wykonanie przez Wren & Rowe zobowiązań przy projektowaniu opakowań dla Biedronki. Sieć nie chce ujawniać, na jaką kwotę opiewają roszczenia biznesowego partnera, ale stanowczo zaprzecza by miało to być kilkadziesiąt milionów złotych.

Wg doniesień gazety, komornik umówił się z prawnikami agencji, że egzekucja rozpocznie się w środę w południe. Na pierwszy ogień ma pójść flagowy sklep Biedronki w Warszawie, mieszczący się w biurowcu Jeronimo Martins - portugalskiego właściciela tej największej w Polsce sieci handlowej.

Spółka Jeronimo Martins Polska S.A. wystosowała do mediów oświadczenie, w którym potwierdza istnienie sporu między spółkami. Zaprzecza jednak doniesieniom o egzekucji. "Nie potwierdzamy, iż w dniu dzisiejszym zostaną podjęte jakiekolwiek działania prawne przez komornika wobec całego asortymentu produktów Jeronimo Martins Polska S.A., w tym RTV i AGD" - podkreśla spółka.

W oświadczeniu czytamy również: "Nie jest prawdą, iż spór dotyczy kilkudziesięciu milionów złotych. Przedmiotem sporu jest kwota wielokrotnie niższa. Pomimo zawisłego przed sądem sporu, strony prowadzą rozmowy w celu polubownego zakończenia sprawy".

d23k72w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23k72w
d23k72w