Trwa ładowanie...
d2mgt8e
wydarzenia
06-04-2011 09:53

Komplikuje się operacja w Libii - MSZ Francji

06.04. Paryż (PAP/AFP,Reuters) - Francuski minister spraw zagranicznych Alain Juppe powiedział w środę, że operacja wojskowa w Libii komplikuje się, ponieważ siły Muammara...

Share
d2mgt8e

06.04. Paryż (PAP/AFP,Reuters) - Francuski minister spraw zagranicznych Alain Juppe powiedział w środę, że operacja wojskowa w Libii komplikuje się, ponieważ siły Muammara Kadafiego obrały taktykę, która zwiększa ryzyko spowodowania ofiar śmiertelnych wśród cywilów.

NATO, któremu libijscy powstańcy zarzucają opieszałość, prowadzi operacje w sytuacji, gdy siły Kadafiego są często przemieszane z cywilami.

"Formalnie zażądaliśmy, by unikać dodatkowych ofiar wśród ludności cywilnej. To w oczywisty sposób utrudnia operację" - zwrócił uwagę Juppe.

Dodał, że "wojska Kadafiego dobrze to rozumieją i mają tendencję do przybliżania się do cywilów".

d2mgt8e

W rozmowie z radiem France Info minister wskazał, że w najbliższych godzinach przedyskutuje tę kwestię z NATO.

Juppe podkreślił, że sytuacja w Misracie, która od tygodni jest ostrzeliwana przez siły Kadafiego, jest skomplikowana i "nie może się dłużej utrzymywać".

Zaznaczył także, że celem koalicji międzynarodowej jest ochrona cywilów, a nie "odbicie terytorium", a "na lądzie wszystko zależy" od sił powstańczych.

Dzień wcześniej wojskowy przywódca powstańców oskarżył NATO, że pozwala, by mieszkańcy Misraty "każdego dnia umierali". (PAP)

ksaj/ ap/ jtt/

d2mgt8e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mgt8e
d2mgt8e