Trwa ładowanie...
d2elm05
d2elm05
Polska Dziennik Zachodni
kredyt

Komputer da ci kredyt

"Dzień dobry, to ja, twój osobisty doradca" - klienci banków muszą powoli zacząć się przyzwyczajać do tego, że takie słowa coraz częściej będą słyszeli nie od pracowników placówek, a od maszyny. Banki stopniowo wyprowadzają obsługę poza klasyczne oddziały.
Share
d2elm05

Parę lat temu zaczęły od bankomatów, które zastąpiły kasy. Teraz przyszła kolej na następny krok. Dominet Bank jako pierwszy w Polsce ma zamiar wprowadzić do obsługi klientów urządzenie zwane Awatar.

To wysokiej klasy komputer z plazmowym monitorem i dotykową klawiaturą, reagujący na ruch człowieka. Wystarczy do niego podejść, by nas powitał. Aby łatwiej było przełamać pierwszy strach przed rozmową z maszyną, na ekranie wyświetla się obraz jednej z pracownic banku. Przedstawia ofertę kredytów gotówkowych i ubezpieczeń. Jeśli jesteśmy zainteresowani, wystarczy, że wciśniemy odpowiednie komunikaty na klawiaturze - podamy wysokość kredytu, który chcemy uzyskać, i czas, w jakim go planujemy spłacać, a maszyna wyświetli wysokość miesięcznych rat. Później wpisujemy numer telefonu i już po kilkunastu minutach oddzwania do nas rzeczywisty doradca z gotową ofertą.

Urządzenie jest w fazie testów. Jeśli się sprawdzi, Dominet postawi ich kilkanaście w największych miastach. Będą oferowały różnego typu kredyty, pozwolą na wyliczenie zdolności kredytowej. Bank chce, by miały także funkcję wypłaty gotówki.

d2elm05

Beata Tomaszkiewicz
POLSKA Dziennik Zachodni

Polecamy:
» Kredyt w walucie? Porównaj oferty i wybierz najlepszą

d2elm05

Podziel się opinią

Share
d2elm05
d2elm05