Trwa ładowanie...
dexzjdi
18-11-2016 10:35

Kongres 590: Laureaci "Bitwy Startupów"

Firma BleBox z Wrocławia została zwycięzcą "Bitwy Startupów", która odbyła się w czasie Kongresu 590 trwającego od czwartku w Jasionce k. Rzeszowa. Laureatów rywalizacji ogłoszono w piątek rano.

dexzjdi
dexzjdi

Jak poinformował PAP Tomasz Snażyk, jeden z jurorów, zwycięska firma działa w branży IoT (Internet of Things). Tworzy proste w instalacji i użytkowaniu urządzenia elektroniczne, połączone z autorską technologią uWiFi. Zwycięzcy otrzymali nagrodę finansową w wysokości 50 tys. zł.

Zdobywcą drugiego miejsca i nagrody w wysokości 35 tys. zł została firma Quotiss z Warszawy, zajmująca się tworzeniem oprogramowania dla firm logistycznych. Trzecie miejsce i 15 tys. zł nagrody przypadło firmie Avatar Genies, także z Warszawy, która działa w branży rozrywkowej - tworzy animacje na żywo.

W "Bitwie" startowały 24 startupy. Składała się ona z dwóch faz - grupowej i finałowej, do której przeszło siedem najlepszych startupów.

Podczas każdej z faz startupy prezentowały swój projekt oceniany przez jury. Warunkiem dopuszczenia startupu do "Bitwy" było zaawansowanie projektu, czyli to, że prezentowany produkt jest już wdrożony, ale będzie dalej rozwijany, dopracowywany.

dexzjdi

W skład piętnastoosobowego jury weszli przedstawiciele środowiska inwestorskiego, przedsiębiorców, startupów i biznesu. Jurorzy oceniali głównie zespół tworzący firmę, model biznesowy, to, w jaki sposób chce ona zarabiać i się rozwijać, oraz to, czy rynek już istnieje, czy trzeba go wytworzyć; kolejnym kryterium była ocena innowacyjności.

W czwartek w Jasionce k. Rzeszowa rozpoczął się dwudniowy Kongres 590. Jego głównym celem ma być wymiana idei i doświadczeń przedstawicieli środowisk, które mają wpływ na rozwój gospodarki i przedsiębiorczości. Do Jasionki, oprócz najważniejszych przedstawicieli władz, w tym prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło przyjechali również reprezentanci największych polskich i zagranicznych firm.

dexzjdi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dexzjdi