Trwa ładowanie...

Koniec promocji na autostradach

Od 1 lipca kierowcy muszą przygotować dodatkowe pieniądze za przejazd autostradami. GDDKiA zacznie po kilku latach swoistej promocji pobierać opłaty za przejazd autostradą A2 z Łodzi do Konina - przypomina "Dziennik Gazeta Prawna".

Share
Koniec promocji na autostradachŹródło: wikipedia-cc, fot: Kevin Jump
d1l74a0

Od 1 lipca kierowcy zapłacą dodatkowe pieniądze za przejazd autostradami. GDDKiA zacznie po kilku latach swoistej promocji pobierać opłaty za przejazd autostradą A2 z Łodzi do Konina - przypomina "Dziennik Gazeta Prawna".

Kierowcy wybierający się z zachodu Polski do Warszawy oraz ci jadący w przeciwnym kierunku od początku lipca będą musieli zapłacić za przejazd 100 km fragmentem autostrady z Konina do Strykowa pod Łodzią. Od chwili otwarcia tego fragmentu trasy A2 w 2006 roku opłat nie pobierano.

Teraz za każdy przejechany kilometr kierowcy samochodów osobowych zapłacą 20 gr. W sumie za podróż 104 km autostrady opłata wyniesie niemal 21 zł. W przeciwieństwie do oddawania nowych dróg z rozpoczęciem poboru opłat nie będzie opóźnień - pisze "DGP".

d1l74a0

Do końca roku za darmo jeździć będziemy mogli jeszcze autostradą A4 z Katowic do Wrocławia. W styczniu 2012 roku Ministerstwo Infrastruktury planuje uruchomienie bramek na 190 kilometrowym odcinku - za przejazd zapłacimy ok. 40 zł.

Docelowo płatne mają być wszystkie autostrady w Polsce, z wyłączeniem odcinków miejskich. Po wybudowaniu wszystkich planowanych 1,8 tys. km autostrad (obecnie mamy ok. 900 km, trwa budowa 750 km) rząd planuje zarabiać na opłatach około miliarda złotych.

Wirtualna Polska / Dziennik Gazeta Prawna

d1l74a0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l74a0
d1l74a0