Trwa ładowanie...

Konsolidacja

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, ale skala ruchu była znacznie bardziej stonowana w zestawieniu z piątkową sesją. Prawdopodobnie wczorajsza sesję należy interpretować jako korektę po wcześniejszym wzroście.

KonsolidacjaŹródło: Fotolia, fot: freshidea
dakm758
dakm758

Zarówno WIG jak i WIG-20 odnotowały wzrost w rejon ubiegłotygodniowych maksimów odpowiednio na 51457 oraz 2388 i po nadbiciu tych poziomów na rynku pojawiła się chęć realizacji zysków. Po sesji pozostały luki hossy i jeśli zwyżka ma być kontynuowana winny one zostać dziś utrzymane. Pewnym mankamentem był niski obrót na wzrostowej sesji, ale mając na uwadze przebyty wcześniej dystans jest zrozumiałe, iż część inwestorów woli zaczekać na korektę. WIG-20 po wyższym otwarciu przed południem odnotował wzrost do 2390, a w dalszej części sesji indeks oscylował w ograniczonym zakresie zmienności. Dzienne minimum zostało wyznaczone w końcówce sesji na 2379, a zamknięcie nieznacznie powyżej tego pułapu. Na dziennym wykresie świecowym pojawił się niewielki czarny korpus z górnym cieniem. Wskazuje on na podaż w rejonie oporu, ale nie przekreśla on szans kupujących.

Najbliższy opór wyznacza wczorajszy wierzchołek na 2390, a w razie jego przebicia będę oczekiwał na test zakresu 2398-2399. W przypadku silniejszego wzrostu podaż winna ujawnić się na 2416 lub też na 2425. Najbliższe wsparcie znajduje się na 2378, gdzie kończy się wczorajsza luka hossy. W razie jej zamknięcia popyt winien pojawić się na 2363 lub też na 2354. Kolejne ważne wsparcia widzę na 2345 i na 2343. Kluczowym wsparciem jest ostatnie minimum na 2317, a jego przełamanie będzie potwierdzało tendencję spadkową. Minimalny zakres odreagowania został wczoraj zrealizowany i zapewne wielu inwestorów zadaje sobie pytanie czy to już jest wszystko, czy też wzrost będzie kontynuowany. Większe prawdopodobieństwo przypisuję optymistycznym scenariuszom i liczę na ruch powyżej wczorajszego maksimum.
[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/33509/140715_bp.pdf )
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

dakm758

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

dakm758
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dakm758