Trwa ładowanie...
d2kx70h
sesja

Konsolidacja

Wczorajsza sesja zakończyła się nieznacznym wzrostem indeksów, a spadek odnotował jedynie mWIG-40. Patrząc na zachowanie poszczególnych spółek wchodzących w skład WIG-20 widać, iż rynek jest podzielony. Jest kilka spółek, które korzystają z optymistycznej aury na globalnych parkietach i kontynuują wzrost.

Share
d2kx70h

Z drugiej strony pojawia się presja podażowa na akcjach dotychczasowych liderów, które korygują wzrosty. Taki układ sprawia, iż indeks porusza się w ograniczonym zakresie zmienności. Mając na względzie fakt, iż trend boczny ma miejsce po wcześniejszym spadku, teoretycznie większe prawdopodobieństwo należy przypisać wybiciu w dół. Pytaniem pozostaje, czy kupujący zdobędą się jeszcze na kolejną próbę, która sprawiłaby, iż spadek mógłby rozpocząć się z wyższego poziomu.

Wczorajsza sesja rozpoczęła się od wzrostu, kupujący zdołali przebić linię trendu spadkowego, a dzienne maksimum zostało wyznaczone na 2579. Po południu zarysowała się przewaga sprzedających, w wyniku czego wzrost został wykasowany, ale strona popytowa obroniła wsparcia wynikające z minimów na 2550 i 2551. Widać wyraźnie, iż lokalne maksima wyznaczane są na coraz niższych poziomach, a kupujący bronią ostatnich dołków. Przebicie 2550 będzie sygnałem wybicia w dół, a biorąc pod uwagę wcześniejszy ruch spadkowy należałoby oczekiwać na pogłębienie korekty w rejon 2502-2510, gdzie kumuluje się szereg poziomów wsparcia. Wcześniej popyt winien ujawnić się na 2525. Najbliższy opór znajduje się na 2579, a w razie jego pokonania będę oczekiwał na test 2590 lub też 2603. W przypadku silniejszego wzrostu celem winien być poziom 2618. Kluczowym oporem jest w dalszym ciągu poziom 2628. Ewentualne pokonanie tego poziomu będzie zapowiadało atak na szczyt i sugerowało dalszą zwyżkę.
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/30503/130115_biul_por.pdf )

d2kx70h

Podziel się opinią

Share
d2kx70h
d2kx70h