Trwa ładowanie...
d38u3i3

Konsolidacja kursów siłą rynku

FW20Z10 rozpoczęły wczorajsze notowania z poziomu 2 551 pkt, notując wzrost o 3 pkt względem piątkowego zamknięcia. Rano do głosu próbowała dojść strona podażowa, ale zapału posiadaczom krótkich pozycji wystarczyło na wyznaczenie po godz. 9:00 dziennego minimum na poziomie 2 542 pkt, po czym rynek rozpoczął kilkugodzinną konsolidację powyżej poziomu odniesienia.

Share
d38u3i3

Pomimo dobrego rozwoju sytuacji na parkietach zachodnioeuropejskich byki nie kwapiły się do ataku i tradycyjnie dopiero udany początek handlu na Wall Street dał impuls do zakupów, które w końcówce sesji wywindowały kurs FW20Z10. Ostatecznie, strona popytowa zakończyła poniedziałkowe kwotowania ustanowieniem sesyjnego maksimum na wysokości 2 567 pkt, co oznacza wzrost o 0,75% w stosunku do poprzedniego rozstrzygnięcia. Baza po zamknięciu sesji wynosi +12, LOP to 97,8 tys. pozycji. Wolumen obrotu w trakcie sesji ukształtował się na poziomie 26,8 tys. kontraktów.

Pierwsza sesja bieżącego tygodnia przebiegła dla odmiany w dobrych nastrojach. Można było tego oczekiwać, gdyż negatywny wydźwięk piątkowej sesji odbył się w ostatniej godzinie handlu i nie reprezentował wiarygodnie przebiegu prawie całej sesji. W poniedziałek na wykresie technicznym pojawiła się biała świeca, której zamknięcie (2 567 pkt) wypadło w granicach ubiegłotygodniowej konsolidacji, co oznacza, że kontrolę nad rynkiem nadal sprawują kupujący, którzy wyczekują sygnału do kontynuacji zwyżki.

Konsolidowanie się kursów tuż przy maksimach ruchu wzrostowego jest przejawem płaskiej korekty, która oddaje siłę rynku. Krótkoterminowy wskaźnik RSI jest mocno wykupiony, ale rynek zdaje się chwilowo tego niego nie dostrzegać. W średnim okresie nadal równowaga sił jest zachowana, o czym informuje ADX poruszający się poniżej 20 pkt. Od kilku sesji na rynku zagościło zjawisko braku pomysłu do dalszego kierowania kursów, a dotychczasowe dane makro nie wybiły rynku z marazmu. Słabym punktem wczorajszej sesji jest wolumen, który był znacząco niższy od wolumenu zanotowanego w ubiegłym tygodniu. Jest to kolejny sygnał braku zdecydowania graczy, a rynek niezdecydowany może szybko opowiedzieć się po dowolnej ze stron, co oznacza, że należy zachować czujność.

  • Wsparcie: 2507, 2451, 2429
  • Opór: 2575, 2604, 2650
d38u3i3

Podziel się opinią

Share
d38u3i3
d38u3i3