Trwa ładowanie...
Waluty

Konsolidacja w notowaniach złotego

Za nami kolejna spokojna sesja na rynku walutowym. Notowania eurodolara po zejściu pod poziom 1,2300, przez większość dnia pozostawały w przedziale 1,2250 - 1,2300. Wpływu na kurs tej pary walutowej nie wywarł nieco lepszy od oczekiwań odczyt indeksu Ifo z Niemiec.
Share
Joanna Pluta
Joanna PlutaŹródło: TMS Brokers
d1quzie

Wyniłósł on w czerwcu 101,8 pkt, co oznacza niewielki wzrost w porównaniu z miesiącem poprzednim (101,5 pkt) i wynik lepszy od prognoz o 0,6 pkt. Biorąc jednak pod uwagę bardzo słaby odczyt indeksu ZEW z Niemiec, można powiedzieć, iż publikacja wskaźnika Ifo zaskoczyła pozytywnie. Gorzej od prognoz natomiast zaprezentowały się dzisiejsze dane o sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA. Wyniosła ona w ubiegłym miesiącu 5,66 mln, w porównaniu z oczekiwaniami na poziome 6,12 mln. Jednak również i ta publikacja nie miała wpływu na eurodolara.

Równie spokojny przebieg miała sesja na rynku krajowym - kurs EUR/PLN poruszał się przez cały czas wokół poziomu 4,0500, a notowania USD/PLN konsolidowały się w pobliżu wartości 3,3000. Na rynek napłynęły dziś dane o inflacji bazowej. Podobnie jak indeks CPI, wykazała ona w maju kolejną zniżkę - spadła do poziomu 1,6% r/r z 1,9% r/r w kwietniu.
Większą zmienność na rynek mogą przynieść kolejne sesje, które w odróżnieniu od dwóch poprzednich będą charakteryzowały się większa liczbą istotnych publikacji makroekonomicznych. Już jutro poznamy indeksy aktywności gospodarczej w sektorze przemysłu oraz usług z głównych gospodarek strefy euro oraz z samego Eurolandu.

Joanna Pluta
DM TMS Brokers S.A.

d1quzie

Podziel się opinią

Share
d1quzie
d1quzie