Trwa ładowanie...
krauze
13-02-2008 04:10

Konta Prokomu są prześwietlane

Prokuratura dostała zgodę na sprawdzenie transakcji spółki Ryszarda Krauzego - informuje "Puls Biznesu". Firmie Prokom Investments grozi śledztwo w sprawie prania pieniędzy przy transakcjach z grupą firm powiązanych z 4 Media, spółka znaną z głośnej afery sprzed lat.

Konta Prokomu są prześwietlaneŹródło: WP.PL
d2qxow5
d2qxow5

Decyzja sądu oznacza, że prokuratorzy mogą już analizować transakcje, a banki prowadzące konta Prokomu muszą udzielać im szczegółowych informacji o operacjach firmy. Prokom jest zaskoczony - stanowczo podkreśla, że z praniem pieniędzy nie ma nic wspólnego, a w sprawie 4 Media uzyskał status pokrzywdzonego.

"Puls Biznesu" ustalił, że wniosek do prokuratury o uchylenie tajemnicy bankowej trafił do sądu 4 stycznia. Według informacji gazety, śledczy w uzasadnieniu wskazywali na wiele budzących ich wątpliwości transakcji z udziałem Prokomu. Tymczasem 11 dni po złożeniu wniosku prokuratura nadała spółce status pokrzywdzonego w tym samym postępowaniu. Stwierdziła bowiem, jak pisze "Puls Biznesu", że Prokom padł ofiarą oszustwa. To oznacza, że - przyznając Prokomowi status pokrzywdzonego - prokuratura podejrzewa go o udział w nielegalnych operacjach.

"Puls Biznesu" zastanawia się, czy w takim przypadku sprawy nie powinno się wyłączyć do odrębnego postępowania. Pokrzywdzonemu przysługuje bowiem wiele uprawnień, w tym dostęp do akt, składanie wniosków dowodowych czy udział w przesłuchaniach.
Więcej w Pulsie Biznesu".

d2qxow5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qxow5