Trwa ładowanie...
dj38j9b
dj38j9b

Kopex: Tagor uruchomił program dobrowolnych odejść

Warszawa, 22.11.2016 (ISBnews) - Fabryka Maszyn i Urządzeń Tagor (FMiU Tagor) - spółka z Grupy Kopex - uruchomiła program dobrowolnych odejść pracowników, którym zostanie objętych maksymalnie 150 spośród obecnie zatrudnionych 187 osób, podała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dj38j9b

"Program dobrowolnych odejść wychodzi naprzeciw tym pracownikom, którzy nie będą chcieli przyjąć w przyszłości zmiany warunków pracy polegającej na zmianie miejsca świadczenia pracy z Tarnowskich Gór na Zabrze" - czytamy w komunikacie.

W ramach trwającego procesu restrukturyzacji Grupy Kopex planowane jest m.in. przeprowadzenie połączenia Kopeksu z wybranymi spółkami zależnymi, w tym FMiU Tagor oraz realokacja pracowników i procesów produkcyjnych z obecnych lokalizacji do Zabrza. Celem tych działań jest dostosowanie zdolności produkcyjnych i portfolio produktowego do obecnej sytuacji rynkowej, przypomniano.

FMiU Tagor to spółka projektująca i produkująca zmechanizowane obudowy ścianowe dla górnictwa podziemnego. Zajmuje się również serwisem i remontami obudów ścianowych oraz produkcją części i elementów do maszyn i urządzeń m.in. dla branży górniczej.

Podstawową działalnością Grupy Kopex jest produkcja maszyn i urządzeń oraz działalność handlowo-usługowa dla firm przemysłu wydobywczego na całym świecie. W 2015 r. spółka miała 1,09 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

dj38j9b

Podziel się opinią

Share
dj38j9b
dj38j9b