Trwa ładowanie...

Korekcyjne nastroje

Od początku tego tygodnia na rynku walutowym obserwujemy korekcyjne nastroje oraz wzrost awersji do ryzyka związany z niewielkimi spadkami na zagranicznych rynkach akcji. W okresach zmniejszonego apetytu na ryzyko większym zainteresowaniem ze strony inwestorów cieszy się jen japoński i frank szwajcarski – tak też było tym razem.

Korekcyjne nastrojeŹródło: WP.PL
d1vgxbj
d1vgxbj

Ponadto EURUSD kontynuował korektę wzrostową w oczekiwaniu na wynik czwartkowej aukcji TLTRO. Dolar amerykański pozostawał wczoraj słabszy w odniesieniu do większości walut. Po rewelacyjnym raporcie z amerykańskiego rynku pracy rynki będą przede wszystkim wyczekiwały na grudniowe posiedzenie FOMC licząc na to, że nastąpi zmiana w komunikacje i zostanie zaakcentowana gotowość do rozpoczęcia procesu normalizacji polityki monetarnej w połowie przyszłego roku.

Po wczorajszych słabszych danych odnośnie produkcji przemysłowej w Wielkiej Brytanii w dniu dzisiejszym zostały opublikowane dane dotyczące bilansu handlowego. W październiku deficyt handlowy był mniejszy niż w poprzednim miesiącu i wyższy niż oczekiwania analityków. Od wczoraj notowania funta zachowują się stabilnie w oczekiwaniu na nowe impulsy.

Dziś w nocy o stopach procentowych będzie decydował RBNZ. Konsensus rynkowy zakłada, że stopy procentowe nie zmienią się, w tym główna z nich na poziomie 3,5%. Po decyzji zostanie wydany komunikat i odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Graeme Wheeler’a. Prezes RBNZ najprawdopodobniej zapowie dłuższy okres, w którym stopy procentowe pozostaną na niezmienionym poziomie, jako że presja inflacyjna nie nasila się od czasu podwyżki kosztu pieniądza w tym roku.

EURUSD

Notowania eurodolara utrzymują się w zakresie formacji klina. W dniu wczorajszym doszło do przetestowania ważnych oporów w postaci tenkan sen i kinjun sen na wykresie dziennym. Para po raz kolejny wybroniła opór w postaci linii poprowadzonej po ostatnich maksimach lokalnych na wykresie dziennym. Być może impulsem do silniejszego ruchu kierunkowego okaże się jutrzejszy wynik aukcji TLTRO. Najbliższy opór znajduje się w rejonie 1,2435, natomiast wsparcie wyznacza minimum na poziomie 1,2246.
[ EURUSD

]( http://finanse.wp.pl/w1,EUR,w2,USD,notowania-waluty-online-waluta.html )

d1vgxbj

AUDUSD

Para AUDUSD znajduje się w fazie korekty. Techniczny obraz rynku wskazuje na możliwość ukształtowania się korekty prostej ABC, co czego symptomem będzie wyjście powyżej maksimum lokalnego na poziomie 0,8370 oraz 38,2% zniesienia całości fali spadkowej z poziomu 0,8614. Docelowym zasięgiem korekty pozostają okolice 0,8313-15, gdzie nastąpi zrównanie się podfali wzrostowej A w stosunku 1:1 z podfalą wzrostową C. W tym rejonie przebiega także połowa zniesienia całości ostatniej fali spadkowej. Dominującym trendem pozostaje spadkowy.
[ AUDUSD

]( http://finanse.wp.pl/w1,AUD,w2,USD,notowania-waluty-online-waluta.html )

Anna Wrzesińska

d1vgxbj

Noble Securities S.A.

| Materiał został przygotowany z należytą starannością i rzetelnością, na podstawie ogólnodostępnych informacji, ale ani autor, ani Noble Securities S.A. (NS) nie gwarantują jego kompletności i dokładności. Materiał nie został sporządzony zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji, stanowiących rekomendacje, dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów, lub wystawców (Dz.U. Nr 206, poz. 1715). Nie stanowi rekomendacji w rozumieniu tego Rozporządzenia, nie powinien być też rozumiany jako materiał o charakterze doradczym, lub jako podstawa do podejmowania działań, lub decyzji inwestycyjnych. Osoba korzystająca z opracowania nie może rezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych czynników ryzyka niż przedstawione w materiale. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autora (autorów) w dniu publikacji i nie są to opinie czy prognozy NS. NS ani osoby zatrudnione przez
NS nie ponoszą odpowiedzialności za działania, lub zaniechania osób, lub podmiotów, korzystających z opracowania, ani za działania, lub decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie opracowania, ani za szkody poniesione w wyniku tych działań, lub decyzji inwestycyjnych. Osiągnięcie zysku w instrumenty finansowe nie jest możliwe bez akceptacji i wystawienia się inwestora na ryzyko poniesienia straty, a w szczególności transakcje w zakresie kontraktów na różnice kursowe (CFD) sa ryzykowne, ponieważ inwestor może stracić więcej niż początkowy depozyt zabezpieczający. |
| --- |

d1vgxbj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vgxbj