Trwa ładowanie...
d3un9r9
Waluty

Korekta na rynku złotego

Złoty rozpoczyna tydzień od korekty umocnienia jakiego doświadczył podczas poprzednich trzech tygodni. Bezpośrednim impulsem są spadki na europejskich rynkach akcji.
Share
Korekta na rynku złotego
Źródło: X-Trade Brokers DM
d3un9r9

O godzinie 11:01 kurs USD/PLN testował poziom 2,7461 zł, EUR/PLN 3,9717 zł, a CHF/PLN 3,0254 zł.

Nastroje na rynkach globalnych, które w chwili obecnej są moderowane przez sytuację na rynku ropy oraz dzisiejsze doniesienia nt. kolejnych silnych wstrząsów wtórnych w Japonii (7,1 stopnia w skali Richtera), będą dziś podstawowym wyznacznikiem notowań złotego. Jedynie umiarkowany wpływ będzie miała zaplanowana na dziś publikacja przez Główny Urząd Statystyczny danych o obrotach w handlu zagranicznym za okres styczeń-luty 2011, jakie ujrzą światło dzienne o godzinie 14:00.

Sytuacja na rynkach finansowych i związane z tym nastawienie do ryzyka, także w kolejnych dniach będzie kształtować sentyment do polskiej waluty. Nie będzie to jedyny czynnik. Inwestorzy z uwagą będą przyglądać się również publikowanym w środę polskim danym o marcowej inflacji oraz nt. bilansu płatniczego w lutym. Ten pierwszy raport będzie kształtował oczekiwania odnośnie skali zacieśniania polityki monetarnej przez Radę Polityki Pieniężnej. Drugi może ponownie ożywić dyskusję nt. nadmiernego salda błędów i opuszczeń.

d3un9r9

Na gruncie analizy technicznej, po trzech tygodniach aprecjacji złotego w relacji do głównych walut, rośnie ryzyko całotygodniowego odreagowania. Szczególnie w relacji do dolara i szwajcarskiego franka. Większej aktywności popytu na USD/PLN będzie sprzyjać bliskość dołka z listopada 2010 roku. Na wykresie CHF/PLN podobną rolę będzie spełniał psychologiczny poziom 3 zł.

Marcin R. Kiepas
X-Trade Brokers DM S.A.

d3un9r9

Podziel się opinią

Share
d3un9r9
d3un9r9