Trwa ładowanie...

Krakowski Comarch kupił spółkę w Szwajcarii

Krakowska spółka informatyczna Comarch kupiła 100 proc. udziałów w szwajcarskiej firmie A-MEA Informatik AG, która jest jednym z najważniejszych graczy na tamtejszym rynku aplikacji do zarządzania przedsiębiorstwem (ERP).

Share
Krakowski Comarch kupił spółkę w Szwajcarii
Źródło: flickr cc, Fot: ee6666
d2ee9x2

Firma zatrudnia 20 osób i osiąga przychody ze sprzedaży na poziomie 4 mln franków szwajcarskich.

Jak poinformował Comarch w piątkowym komunikacie, przejmowana spółka realizuje wdrożenia dla około 50 klientów. Kompleksowo obsługuje m.in. Victorinox AG, słynnego szwajcarskiego producenta scyzoryków.

d2ee9x2

Według założyciela i prezesa Comarch Janusza Filipiaka, nabycie szwajcarskiego przedsiębiorstwa poprawi pozycję krakowskiej spółki na rynkach niemieckim, szwajcarskim i austriackim.

- Prawie 30 proc. obrotów grupy Comarch pochodzi z tych rynków. Prestiżowe referencje pozwalają nam na zdobycie nowych kontraktów - dodał Filipiak.

Comarch jest producentem rozwiązań informatycznych dla takich sektorów gospodarki, jak m.in. telekomunikacja, finanse, bankowość i ubezpieczenia, handel i usługi, infrastruktura IT, administracja publiczna. Grupa zatrudnia 3,5 tys. pracowników w oddziałach w Polsce oraz zagranicznych spółkach, zlokalizowanych na terenie Europy, obu Ameryk i Bliskiego Wschodu.

d2ee9x2

Podziel się opinią

Share
d2ee9x2
d2ee9x2