Trwa ładowanie...
d3mcm9p

Krótszy tydzień

Drugi tydzień czerwca, z uwagi na czwartkowe święto w Polsce (Boże Ciało), będzie dla rodzimych inwestorów tygodniem skróconym. To może sprzyjać realizacji zysków na warszawskiej giełdzie w jego pierwszej połowie. Jednak tylko wówczas, gdy pojawią się nowe podażowe impulsy.
Share
Krótszy tydzień
Źródło: X-Trade Brokers DM
d3mcm9p

Inwestorzy z czołowych światowych rynków będą natomiast emocjonować się publikacją Beżowej Księgi, czerwcowej wartości indeksu nastroju Uniwersytetu Michigan, kwietniowych danych nt. bilansu handlowego i majowego raportu o sprzedaży detalicznej w USA. To te publikacje powinny nadać ton wydarzeniom na rynkach finansowych.

Drugi tydzień czerwca jest ubogi w dane makroekonomiczne z Polski. Światło dzienne ujrzy tylko raport o podaży pieniądza M3 w maju (piątek; prognoza: 14 proc. r/r). Pojawi się natomiast duża grupa raportów makroekonomicznych z Czech, Słowacji i Węgier. Inwestorzy dowiedzą się m.in. jak w tych krajach kształtowała się inflacja CPI, produkcja przemysłowa, bilans handlowy oraz dynamika PKB w I kwartale br.

Marcin R. Kiepas
X-Trade Brokers DM S.A.

d3mcm9p

Podziel się opinią

Share
d3mcm9p
d3mcm9p