Trwa ładowanie...

KRUS wyda majątek na komórki

Rolnicy mają niebawem płacić wyższe składki ubezpieczeniowe i podatki, a tymczasem KRUS kupuje sobie nowe telefony komórkowe. Na 287 telefonów rolniczy ubezpieczyciel zamierza wydać nawet 400 tys. zł. Tak dużo, bo część aparatów to nie będą byle komórki za złotówkę. Mają kosztować 2500 zł za sztukę!

Share
KRUS wyda majątek na komórki
Źródło: porah, sxc.hu, lic. cc
d7smary

W koalicji rządzącej zgrzyt – Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe biją się właśnie o to, którzy rolnicy powinni płacić większe składki do Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. PO proponuje zwiększenie składek dla rolników posiadających gospodarstwo większe niż 6 hektarów, PSL nie daje za wygraną i chce podwyższenia tej granicy do 15 ha.

Tymczasem KRUS już liczy większe dochody, a nawet ma pomysł, na co wydać pieniądze. Właśnie rozpisał przetarg na 287 aktywacji i tyle samo telefonów komórkowych. Jak wyliczyła Kasa, całość umowy może kosztować nawet 400 tys. zł.

d7smary

To nie wszystko. Urzędnicy dokładnie opisują, jakie telefony sobie winszują. Kilka aparatów – zapewne dla najważniejszych urzędników w centrali – mogą kosztować nawet 2,5 tys. zł. Bez VAT, czyli w rzeczywistości sporo ponad trzy tysiące. Pewnie dla kadry niższej będą trochę gorsze aparaty za półtora tysiąca, reszta musi się zadowolić telefonami w granicach 500 zł. Urzędnicy KRUS najwyraźniej będą też dużo podróżować, bo część aparatów musi być wyposażona w GPS.

Maria Lewandowska, rzecznik KRUS zastrzega, że najdroższe telefony wcale nie muszą tyle kosztować, bo cena 2,5 tys. zł została ustalona według ofert rynkowych na podstawie „wymaganych parametrów technicznych”.

Rzecznik ręczy, że Kasie leży na sercu wydanie jak najmniej pieniędzy. – Decydującym kryterium będzie wyłącznie najkorzystniejsza cena za cały pakiet usług – zapewnia Lewandowska.

d7smary

Podziel się opinią

Share
d7smary
d7smary