Trwa ładowanie...

Kryzys przetrzebił majątki Polaków

Co trzeci Polak zbiedniał w czasie kryzysu gospodarczego z lat 2008-2009, ale więcej jest zadowolonych z życia - pisze "Puls Biznesu".

Share
Kryzys przetrzebił majątki PolakówŹródło: Jupiterimages
dfiaa10

Dziennik powołuje się na badanie Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju - EBOR.

30 procent przebadanych Polaków zadeklarowało, że w czasie kryzysu straciło pracę lub doświadczył obcięcia bądź zawieszenia pensji. W 29 państwach, w których działa EBOR, kryzys pogorszył sytuację finansową średnio 49 procent rodzin. W Bułgarii i Serbii odsetek ten przekroczył 70 procent. W naszym kraju w tym czasie bezrobocie rosło w mniejszym stopniu, a przeciętne wynagrodzenie rosło w tempie porównywalnym do inflacji.

"Puls Biznesu" zwraca uwagę, że dobry wynik Polski to skutek tego, że nasz kraj dobrze wypadł na tle całej Europy Środkowo-Wschodniej, najmocniej uderzonej przez kryzys. Choć duża część gospodarstw domowych ucierpiała z powodu załamania gospodarczego z lat 2008-2009, statystyczny Kowalski jest dzisiaj szczęśliwszy. W badaniu z 2006 roku 50 procent Polaków było zadowolonych z życia. Dziś ten odsetek wynosi 56 procent. Tylko w trzech krajach z 29 obywatele lepiej oceniają swoją sytuację: w Słowenii, Tadżykistanie i Uzbekistanie.

dfiaa10
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfiaa10
dfiaa10