Trwa ładowanie...

Księża wyjęci spod ochrony

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota umorzyła dochodzenie w sprawie wpisów w internecie, których autorzy grożą księżom śmiercią, alarmuje "Nasz Dziennik". To już drugie umorzenie prokuratury w tej sprawie.

Księża wyjęci spod ochronyŹródło: WP.PL, fot: Paweł Kozioł
d2k00km
d2k00km

Rzecz dotyczy znieważenia dyrektora Radia Maryja i innych duchownych przez ponad 40 internautów na stronach internetowych "Gazety Wyborczej" w grudniu 2012 r. Ich wpisy ukazały się pod artykułem "O. Tadeusz Rydzyk podejrzewa KRRiT o ustawienie konkursu o miejsce na multipleksie".

Chodzi zwłaszcza o cytat "Jestem zwolennikiem klerykalizmu warstwowego: warstwa kleru, warstwa ziemi, warstwa kleru, warstwa ziemi, i tak ad infinitum".

W uzasadnieniu umorzenia dochodzenia prokurator Agnieszka Bachryj z prokuratury na Ochocie stwierdziła, że znieważenie o. Rydzyka za pomocą tego rodzaju komentarzy "nie wyczerpuje znamion czynu zabronionego, ściganego z oskarżenia publicznego".

Innego zdania jest Ryszard Nowak z Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą. - To wyraźne namawianie do zabijania księży, ocenia. Komitet odwołał się w tej sprawie do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy.

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz, etyk, ocenia decyzję prokuratury jako przykład dwoistości standardów prawnych i etycznych, które panują w naszym kraju. - Kiedy ktoś grozi Kościołowi, nawet jeśli są to groźby tak poważne, bo dotyczące śmierci osób duchownych, organa ścigania udają, że nic się nie stało - konkluduje.

d2k00km
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k00km