Trwa ładowanie...

Kto przejmie rynek po Mastercooku?

Producenci sprzętu - głównie Amica, Indesit i Beko - chcą zagarnąć jak największą część sprzedaży generowanej dotąd przez upadły FagorMastercook - donosi "Rzeczpospolita".

Kto przejmie rynek po Mastercooku?Źródło: Katalog BEKO
d220bp7
d220bp7

Po ogłoszeniu upadłości, FagorMastercook został odcięty od finansowania, w zakładach stanęła produkcja, a zapasy towaru w sklepach się kończą. Choć informacja o bankructwie konkurenta była zaskoczeniem, to walka o rynkowe udziały marki Mastercook już ruszyła.

- Rynek nie znosi próżni, dlatego lukę szybko wypełnią inne firmy - mówi Wojciech Konecki, dyrektor generalny CECED Polska, związku pracodawców AGD.

Jak czytamy w gazecie do przejęcia rynku szykują się przede wszystkim Amica, Indesit i Beko. Konkurencja odbywać będzie się przede wszystkim w segmencie kuchni, w których Mastercook miał udział na poziomie ok. 30 proc., a także w kategoriach pralek i zmywarek, gdzie gra toczy się o ponad 10 proc. rynku.

- Już teraz w związku z zaistniałą sytuacją obserwujemy większe zapotrzebowanie na urządzenia kuchenne i oczywiście jest to dla nas pozytywne. Naszą przewagą jest to, że wiele z tych produktów jest pozycjonowanych cenowo podobnie jak FagorMastercook - mówi Lorenzo Fiorani, dyrektor generalny Indesit Company Polska.

Polska jest największym producentem AGD w Europie. W 2012 r. wyprodukowano u nas 15,2 mln sztuk sprzętu. Jednak krajowa produkcja to towary z niższej półki cenowej, bowiem pod względem wartości produkcji wyprzedzają nas Niemcy.

d220bp7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d220bp7