Trwa ładowanie...
dehl4ox

Kulczyk Holding ma finansowanie na przejęcie Enei

...

dehl4ox
dehl4ox

28.10. Warszawa (PAP) - Kulczyk Holding ma zapewnione finansowanie transakcji przejęcia Enei - poinformował prezes Kulczyk Investments Dariusz Mioduski.

"Mamy potwierdzone finansowanie zewnętrzne i przygotowane nasze własne środki, nie będzie problemów z finansowaniem, nawet jeśli to będzie 100 proc. akcji spółki" - powiedział w telewizji TVN CNBC Dariusz Mioduski, prezes Kulczyk Investments.

MSP przyznało Kulczyk Holding wyłączność na negocjacje w sprawie kupna 51 proc. akcji Enei do 3 listopada tego roku. Podmiotem kupującym ma być Elektron Sp z o.o., spółka celowa w 100 proc. należąca do Kulczyk Holding, a gwarantem jest Kulczyk Holding. Resort chce zakończyć transakcję sprzedaży Enei jeszcze w tym roku.

Mioduski poinformował, że w najbliższych dniach domykane będą wyłącznie kwestie techniczne, ponieważ warunki oferty zostały już uzgodnione.

Enea jest jedną z czterech grup energetycznych w Polsce; dystrybuuje energię elektryczną w północno-zachodniej części kraju. Jej udział w krajowym rynku energii wynosi 15 proc.; spółka sprzedaje prąd niemal 2,5 mln klientów. Do spółki należy m.in. Elektrownia Kozienice, największa w Polsce elektrownia opalana węglem kamiennym, o mocy 2.880 MW brutto. (PAP)

morb/ jtt/

dehl4ox
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dehl4ox