Trwa ładowanie...

Kulczyk kupił elektrociepłownię

Firma Kulczyk Investments, należąca do Jana Kulczyka, kupiła Elektrociepłownię Nowa Sarzyna znajdującą się niedaleko Rzeszowa. Zapłaci amerykańskiej firmie AEI około 300 mln zł.

Kulczyk kupił elektrociepłownięŹródło: AFP, fot: Wojtek Radwański
drue4tr

Do finalizacji transakcji dojdzie za kilka miesięcy, kiedy inwestor zdobędzie zezwolenia. Wkrótce złoży wniosek o zgodę na przejęcie do UOKiK.

- Zakup elektrowni gazowej w Polsce jest kolejnym krokiem w realizacji naszej strategii budowy prywatnej grupy energetycznej. Chcemy, by zarządzała ona portfelem wytwórczym opartym na polskim węglu i gazie - mówi Dariusz Mioduski, prezes Kulczyk Investments.

Dzięki zakupowi Nowej Sarzyny udział Kulczyk Investments w krajowym rynku produkcji energii elektrycznej wyniesie 0,5 proc. Elektrociepłownia produkuje prąd i ciepło. Jej moc wytwórcza wynosi 116 megawatów elektrycznych i 70 MW cieplnych. Zakład pracuje od 2000 r.

Jan Kulczyk stara się przejąć dużą państwową grupę energetyczną. Jego spółki składały w ubiegłym roku oferty na kupno poznańskiej Enei oraz gdańskiej Energi. Nie wygrały. Obie spółki nie mają jeszcze inwestorów. Z naszych informacji wynika, że Kulczyk jest gotowy wrócić do negocjacji ze Skarbem Państwa.

Dariusz Piszczatowski , Justyna Piszczatowska
PARKIET

drue4tr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drue4tr