Trwa ładowanie...

Kup sobie wioskę

Masz ochotę na własną wioskę? Taką ze stajnią, kortem tenisowym i basenem? Teraz masz okazję. Za jedyne 275 tys. funtów możesz kupić taką miejscowość we Francji - pisze "Daily Mail".

Share
Kup sobie wioskęŹródło: Flickr, fot: barimeus
d25y8gc

Masz ochotę na własną wioskę? Taką ze stajnią, kortem tenisowym i basenem? Teraz masz okazję. Za jedyne 330 tys. euro (275 tys. funtów) możesz kupić taką miejscowość we Francji - pisze "Daily Mail".

Francuska wioska, o której mowa, to Courbefy w centralnej Francji w regionie Limousin w departamencie Haute-Vienne.

Ta wioska duchów znana jest z tego, że jeszcze w latach 60. XX wieku odbywały się tam wspaniałe wiejskie festiwale. Kiedyś w tej miejscowości mieszkało około 200 osób, jednak z czasem zaczęła popadać w ruinę i teraz stoi opuszczona. Mieszkańcy zaczęli się z niej wyprowadzać w latach 70. poprzedniego stulecia.

d25y8gc

W latach 90. próbowano reaktywować wioskę, chciano stworzyć tam idealne miejsce na wakacje, odrestaurowując hotele i restauracje, jednak ten bardzo ambitny, a jednocześnie bardzo drogi plan został porzucony.

Wioska została wystawiona niedawno na aukcję, jednak nie było ofert kupna. Teraz została wystawiona na sprzedaż. Jak twierdzi Bernard Guilhem, burmistrz regionu, gdzie znajduje się miejscowość, jeżeli ktoś zaproponuje rozsądną cenę nawet poniżej tych 275 tys. funtów, to zostanie ona rozważona.

Za wspomnianą cenę poza stajnią, kortem tenisowym i basenem znajdziemy chociażby ratusz, domy czy hotel. Dla osób spragnionych historii również znajdzie się tam coś ciekawego. W okolicy możemy odnaleźć ruiny XIII-wiecznego zamku.

d25y8gc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25y8gc
d25y8gc