Trwa ładowanie...

Lasy Państwowe kupią biurowiec

Leśnicy przeniosą się do dawnej siedziby Asseco. Wartość biurowca jest szacowana na 10 mln EUR - ujawnia "Puls Biznesu".

Share
Lasy Państwowe kupią biurowiec
Źródło: Jupiterimages
diig3g6

O Lasach Państwowych (LP) jest głośno nie tylko z powodu powracających jak bumerang sporów z branżą drzewną. Niedawno znaleźli się na krótkiej liście chętnych do zakupu Polskich Kolei Linowych, teraz zaczynają przygotowania się do przeprowadzki.

Od połowy ubiegłego roku leśnicy szukali działki w Warszawie pod budowę siedziby. Ostatecznie jednak zdecydowali się na zakup gotowego budynku, w którym będzie mogło pracować 300 osób.

diig3g6

- W tej chwili prowadzimy rozmowy handlowe z właścicielami nieruchomości, spełniających nasze oczekiwania pod względem funkcjonalnym. Więcej szczegółów nie możemy podać. Jeszcze nie podpisaliśmy żadnej umowy - mówi Anna Malinowska, rzeczniczka LP.

Według nieoficjalnych informacji, Generalna Dyrekcja LP i jej jednostki kupią budynek przy ul. Grójeckiej, który do jesieni ubiegłego roku wynajmowało Asseco Poland. Ma on 5,8 tys. mkw. i jest wart - według szacunków - około 10 mln EUR (ponad 41 mln zł).

W budynku przy Grójeckiej, oprócz Dyrekcji Generalnej LP, mają się znaleźć: Centrum Informacyjne LP, Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych i Zakład Informatyki LP.

diig3g6

Podziel się opinią

Share
diig3g6
diig3g6