Trwa ładowanie...

Łatwiej o paszport!

Dobra wiadomość dla wyrabiających paszport. Od stycznia dokumenty składać i odbierać możemy w dowolnym mieście, a nie tylko tam, gdzie jesteśmy zameldowani.

Share
Łatwiej o paszport!
Źródło: newspix.pl
d2hy638

To był kłopot. Jeśli ktoś pracował np. w Warszawie, ale zameldowany był wciąż w Krakowie, musiał specjalnie jeździć pod Wawel, żeby wyrobić sobie paszport – złożyć wniosek, a potem odebrać dokument. Teraz będzie mógł to wszystko zrobić w stolicy. Już od 17 stycznia...

– Osoby ubiegające się o wydanie paszportu będą mogły złożyć wniosek o wydanie dokumentów w dowolnym organie paszportowym, a nie jak dotychczas w organie właściwym ze względu na miejsce stałego pobytu – mówi Lucyna Gajda, dyrektor wydziału spraw obywatelskich małopolskiego urzędu wojewódzkiego. Tak po ludzku, oznacza to, że możemy sami zdecydować gdzie złożymy wniosek. Nie będziemy przypisani do jednego wojewódzkiego urzędu.

Łatwiej dostać będzie także paszport tymczasowy. Dotychczas wydawany był on w wyjątkowych przypadkach, związanych ze śmiercią lub pogrzebem kogoś bliskiego. Od 17 stycznia będzie można się o niego ubiegać także z powodów zawodowych.

d2hy638

Podziel się opinią

Share
d2hy638
d2hy638