Trwa ładowanie...
d2er2bk
motoryzacja
23-11-2007 09:01

Legendarny Bentley wjeżdża do Polski

Pod koniec 2008 r. nad Wisłę zawita legenda brytyjskiej motoryzacji. Nikt nie będzie płakał, jeśli sprzeda się kilka sztuk rocznie.

d2er2bk
d2er2bk

Przyszedł czas na naprawdę luksusowe pojazdy w Polsce. Niedawno informowaliśmy o przygotowaniach do uruchomienia sprzedaży legendarnej włoskiej marki Ferrari. Teraz do wyścigu staje kolejny potentat - brytyjski Bentley, dziś należący do rodziny Volkswagena.
_ Do marca przyszłego roku w salonie Auto Viva w Warszawie zostanie uruchomiony serwis tej marki. Do końca przyszłego roku ruszy sprzedaż. Początkowo będzie prowadzona w imieniu niemieckiej spółki Bentley Berlin _ - informuje Jerzy Krężlewski, dyrektor marketingu Kulczyk Tradex (KT), importera aut marki Volkswagen, Audi i Porsche.

Nie oznacza to, że sprzedażą zajmie się Kulczyk Tradex. Jak podkreśla nasz rozmówca, Bentley nie współpracuje z importerami, lecz bezpośrednio z dilerami. Salon Auto Viva ma jednak tego samego właściciela co Kulczyk Tradex, czyli spółkę Kulczyk Pon Investments. Sam KT też będzie miał jednak niewielki udział w tym przedsięwzięciu.
_ Zajmiemy się zapewne kwestiami logistycznymi, a także weźmiemy na siebie obsługę medialną tego przedsięwzięcia _ - dodaje dyrektor Krężlewski.

Plany zakładają na początku sprzedaż kilku sztuk rocznie tej marki.
_ Na razie więc jeden salon wystarczy _ - podkreśla dyrektor Krężlewski.

Według danych firmy Samar, od 2000 r. w Polsce zarejestrowano 48 aut marki Bentley (prywatny import). Zdaniem Wojciecha Drzewieckiego, szefa Samaru, który monitoruje rynek, fakt, że klienci będą mogli kupić auta tej marki w Warszawie, a nie np. w Berlinie, wpłynie na zwiększenie jej obecności w Polsce.
_ Informacja o planach wejścia luksusowej marki z rodziny Volkswagena do Polski stanowi solidny dowód na to, że zarówno polska gospodarka, jak i rynek motoryzacyjny idą w dobrym kierunku. Klienci chętni na tę legendarną markę na pewno się znajdą. Proszę popatrzeć na ciągle rosnącą liczbę prywatnych odrzutowców na warszawskim lotnisku _ - twierdzi Erich Papke, prezes BMW Polska.

Paweł Janas
Puls Biznesu

d2er2bk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2er2bk