Trwa ładowanie...

Leki refundowane. Są szczegóły nowej listy

Ważne informacje przede wszystkim dla chorujących na szpiczaka mnogiego, hipercholesterolemię i łuszczycę.

Share
Leki refundowane. Są szczegóły nowej listy
Źródło: 123RF
d2xu0k6

Imnovid (pomalidomid) to lek stosowany w leczeniu nawrotowego i opornego szpiczaka mnogiego. - Do tej pory mieliśmy zabezpieczony europejski standard leczenia w pierwszej i drugiej linii szpiczaka. Intensywnie negocjowaliśmy opcje terapeutyczne dla pacjentów po drugim nawrocie choroby. Dzisiaj wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom tej grupy chorych, dając im możliwość skorzystania z innowacyjnej terapii pomalidomidem – powiedział wiceminister zdrowia Marcin Czech.

Droższe leki i zamykane apteki. Technicy farmaceutyczni ostrzegają

Nowe pozycje na liście zadowolą także pacjentów z tętniczym nadciśnieniem płucnym. Od teraz refundowany jest Veletri (epoprostenol) oraz Adempas (riocyguat).

d2xu0k6

Cierpiący na łuszczycę mogą od teraz zaoszczędzić pieniądze na Cosentyxie (sekukinumab), który wchodzi na listę w ramach trzech programów lekowych: leczenia umiarkowane i ciężkiej postaci łuszczycy plackowatej, leczenia łuszczycowego zapalenia stawów o przebiegu agresywnym oraz leczenia ciężkiej, aktywnej postaci zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa. Dodatkowo w ramach tego pierwszego refundacja obejmie Taltz (ixekizumabum).

Ostatnim lekiem, który wchodzi na listę jest Praluent. To substancja używana przy leczeniu Hipercholesterolemii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2xu0k6

Podziel się opinią

Share
d2xu0k6
d2xu0k6