Trwa ładowanie...
d2d3o5o
d2d3o5o
Dom Maklerski BZ WBK

Lekka korekta

Piątkowa sesja rozpoczęła się od lekkiego wzrostu. Indeks WIG-20 otworzył się 12 punktów ponad poziomem zamknięcia z czwartku. Ta minieuforia na otwarciu, jak to często bywa na naszym rynku, była zapowiedzią osłabienia notowań w dalszej części sesji.
Share
d2d3o5o

Indeks dość szybko zamknął lukę otwarcia i powrócił do poziomu czwartkowego zamknięcia - 2929. Byki jednak nie dawały za wygraną i do godzin popołudniowych utrzymywały rynek powyżej tego poziomu, a nawet spróbowały ponownie testować poziom otwarcia. Decydujące dla obrazu sesji było osłabienie notowań w Stanach. Kontrakty terminowe na SP500, już przed otwarciem regularnej sesji, zaczęły zniżkować i trend ten był kontynuowany praktycznie do zamknięcia notowań na GPW. To spowodowało, że zamknięcie na WIG-u 20 wypadło na poziomie 2903,5 pkt. Obraz rynku pozostaje nadal pozytywny. Ruch korekcyjny, którego doświadczyliśmy na piątkowej sesji, sprowadził indeks do pierwszej istotnej strefy popytowej w przedziale 2897-2900.

Minimum dnia wypadło właśnie na poziomie 2897. Jeżeli kupującym uda się obronić ten poziom, dość szybko możemy powrócić do trendu wzrostowego. Jeżeli korekta będzie pogłębiona, kolejne istotne poziomy wsparcia znajdują się w obszarze 2885-2887. Jest to ważny rejon, ponieważ przebiega tu 23,6% zniesienia fali wzrostowej zapoczątkowanej w połowie marca. Kolejny istotny poziom to 2870. Pokonanie tego obszaru będzie sugerowało, że korekta może potrwać dłużej lub przyjąć bardziej złożoną formę. WIG-20 znajduje się w trendzie wzrostowym i prawdopodobieństwo kontynuacji tendencji wzrostowej jest większe, niż zmiana kierunku trendu. Najbliższy opór wyznaczyłbym w obszarze 2916-2918 punktów. Następne poziomy to 2931 i 2942, czyli dwa lokalne szczyty z ostatnich dni. Jednak dla kształtowania koniunktury w dalszej perspektywie istotny jest obszar 2955 – 2958. Pokonanie tego rejonu powinno otworzyć drogę do testowania poziomu 3000. Dzisiejsza sesja powinna zaowocować zmaganiami byków i niedźwiedzi o uzyskanie przewagi.
Zachowanie rynku z ostatnich dni pokazuje, że siły są dość wyrównane, ale byki utrzymują lekką przewagę. Niepokoić może jedynie, że w piątek została utworzona czarna świeca o długości prawie 40 punktów. Jednak to zbyt mało, by zmienić pozytywny techniczny obraz rynku.
[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/26613/110411_biul_por.pdf )
Rafał Bogusławski
DM BZ WBK

d2d3o5o

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d2d3o5o

Podziel się opinią

Share
d2d3o5o
d2d3o5o