Trwa ładowanie...
d166jzw
d166jzw

Lekka realizacja zysków

Dzisiejsze otwarcie w Europie było nieco niższe ze względu na słabość sektora finansowego (banki będą wykorzystywać lepszą koniunkturę by pozyskać kapitał z rynku).
Share
d166jzw

Zachowanie giełd azjatyckich było stonowane ze względu na raporty o możliwych testach rakiet średniego zasięgu w Korei Północnej. Trend wzrostowy na giełdach po niewielkiej korekcie testującej przebite opory powinien być mimo wszystko kontynuowany w krótkim terminie. Od dłuższego czasu spadają ceny obligacje, co jest dodatkową zachętą do rotacji w portfelach. Na zarządzających, którzy pozostają za bardzo doważeni w obligacjach, a za mało w akcjach powstaje silna presja by kupować rosnące akcje. Dlatego m.in. momentum wzrostowe powinno się jeszcze utrzymać. Ponadto rynek ma "pod co grać". Jutro publikowane będą dane PMI dla sektora usług ze strefy euro oraz indeks ISM dla usług z USA. Dane powinny być dobre. Pozytywny sentyment poparty dobrymi danymi powinien powstrzymywać podaż przed agresywną sprzedażą. Indeks S&P500 powinien niedługo testować okolice 960 punktów.

Na walutach trwa realizacja zysków z ostatnich silnych impulsów. Eurodolar konsoliduje się poniżej przebitego wczoraj 1,4180. Funtdolar od wczoraj konsoliduje się w pobliżu 1,64. Korektę obserwujemy również na jenie i walutach surowcowych. W najbliższym czasie może powstać dywergencja między walutami a giełdami. Na przykład indeksy zrobią kolejny nowy szczyt trendu, a na walutach trwać będzie realizacja zysków.

EURPLN

Złoty zachowuje się bardzo stabilnie mimo utrzymujących się pozytywnych trendów na rynkach finansowych. EURPLN cofnął się wczoraj do przebitej górnej linii wynikającej z formacji trójkąta symetrycznego. Dzisiaj od rana złoty traci do euro pod wpływem korekty na eurodolarze. Od dłuższego czasu notowania złotego (w relacji do euro) poruszają się w trendzie bocznym. Wydaje się, że złoty będzie bardziej podatny na osłabienie w przypadku korekty na giełdach, niż na umocnienie w przypadku kontynuacji wzrostów.

d166jzw

EURUSD

Od wczoraj trwa realizacja zysków na eurodolarze. Korekta spadkowa powinna zatrzymać się dzisiaj powyżej 1,4050. Trend główny pozostaje wzrostowy, ale zrealizowane zostały zasięgi wynikające z geometrii fibo (1,4180). Strefa 1,4180-1,4240 powinna działać w najbliższym czasie jako opór techniczny. Ześjcie w kierunku 1,4050 wykorzystywalibyśmy do zajmowania długich pozycji, ale z nastawieniem bardzo krótkoterminowym. W dniu dzisiejszym nie będzie publikacji danych makro, które mogą wpłynąć istotnie na rynek (bezrobocie z eurolandu i indeks podpisanych umów kupna domów).
GBPUSD

Funtdolar po porannym rajdzie praktycznie cały wczorajszy dzień handlowany był w wąskim zakresie przy 1,64. Dzisiaj waluta brytyjska lekko osłabia się i jest to sygnał, że korekta może być nieco głębsza. Trend główny pozostaje wzrostowy, ale tempo wzrostów z ostatnich dwóch dni jest zbyt wysokie. EURGBP pozostaje w trendzie spadkowym. Obecnie notowania są na wsparciu wynikającym z projekcji fibo. Następnym celem w przypadku przebicia 0,86 powinien być poziom 0,833.
*USDJPY *

Jen znalazł się wczoraj pod silną presją sprzedających gdy stało się jasne, że indeksy nie powinny cofnąć sie znacząco po otwarciu amerykańskiej giełdy. Dzisiaj jen lekko się umacnia, ale skala odreagowania nie jest imponująca. Dopóki będzie utrzymany dobry sentyment na rynkach jen nie powinien dużo zyskiwać. Z drugiej strony spodziewane zakresy wzrostów np. na EURJPY zostały wczoraj zrealizowane. Konsolidacja pod oporami technicznymi może więc przedłużyć się.

IDMSA.pl

d166jzw

Podziel się opinią

Share
d166jzw
d166jzw