Trwa ładowanie...
euro
17-09-2010 17:12

Lekkie osłabienie złotego

Dzisiejszą sesję kurs eurodolara rozpoczął od wzrostów w okolice poziomu 1,3160. Jednak w okolicach południa na rynek napłynęła informacja, że jeden z irlandzki banków może mieć problemy z obsługą swojego zadłużenia, co zrodziło większą podaż euro na rynku.

Share
Lekkie osłabienie złotegoŹródło: TMS Brokers
d4db1qt

W efekcie notowania EUR/USD zniżkowały w okolice poziomu 1,3020. Spadek ten zakwalifikować można jako ruch korekcyjny w krótkoterminowym trendzie wzrostowym. Najbliższym istotnym oporem jest poziom 1,3300, który prawdopodobnie już wkrótce zostanie osiągnięty. O godzinie 15.55 poznaliśmy odczyt indeksu Uniwersytetu Michigan, który wskazał na lekkie pogorszenie nastrojów wśród amerykańskich konsumentów i wyniósł 66,6 pkt, oczekiwano 69,9 pkt. Kluczowym wydarzeniem przyszłego tygodnia będzie posiedzenie przedstawicieli FOMC, na którym zapadnie decyzja ws. stóp procentowych. Mało kto spodziewa się zmiany kosztu pieniądza w USA, z tego względu inwestorów znacznie bardziej interesuje komunikat po decyzji oraz ocena kondycji amerykańskiej gospodarki.

Dziś około połowę wczorajszych wzrostów oddał kurs EUR/CHF. Frank szwajcarski po wczorajszym osłabieniu w reakcji na komunikat banku centralnego, na dzisiejszej sesji umocnił się względem euro do poziomu 1,3140. W efekcie obserwować mogliśmy także umocnienie franka wobec złotego. Kurs CHF/PLN wzrósł ponownie powyżej poziomu 3,0000. Z kolei notowania krajowej waluty względem euro oraz dolara przebiegały dzisiaj relatywnie stabilnie w pierwszych godzinach notowań. Jednak wraz z pogorszeniem się sytuacji na europejskich parkietach złoty również zaczął tracić na wartości. Kursy EUR/PLN oraz USD/PLN osiągnęły dzienne maksima na poziomach odpowiednio: 3,9650 oraz 3,0400. Na zachowanie złotego wpływ mogło mieć również dzisiejsze rozliczenie serii instrumentów pochodnych. Kurs EUR/PLN naruszył opór na poziomie 3,9600, jednak szybko powrócił poniżej tej granicy, co świadczy o tym, że obserwowany od kilku sesji układ na tej parze walutowej, czyli konsolidacja w przedziale 3,9200-3,9600, w dalszym ciągu obowiązuje.
Michał Fronc
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

d4db1qt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4db1qt