Trwa ładowanie...
drsa1k5

Letterspace - premiera aplikacji do notatek wykorzystującej hashtagi

Aplikacja Letterspace pozwala porządkować notatki dzięki przypisywaniu do nich hashtagów. Darmowe oprogramowanie, dostępne na razie na urządzenia Apple z systemem iOS oraz OS X, ma szansę zrewolucjonizować ten segment rynku aplikacji.

Share
drsa1k5

Oznaczanie treści słowami kluczowymi z użyciem hashtagów (stosując # i słowo kluczowe) sprawdziło się do tej pory w przypadku jednej z największych sieci społecznościowych - Twittera. Letterspace ma wykorzystywać ten sam mechanizm. Jeśli w naszych notatkach pojawią się informacje dotyczące konkretnych osób, będzie można oznaczyć je znakiem "@" - tak jak czynimy to właśnie na Twitterze. Aplikacja zwróciła już uwagę wpływowych portali branżowych: The Next Web i czy Macworld. Letterspace zbiera także pozytywne opinie użytkowników sklepu iTunes.

"Letterspace to kolejny zestaw darmowych notatników dla systemów iOS i OS X, który oferuje parę ciekawych rozwiązań - począwszy od wsparcia popularnego dziś Markdown po specjalne gesty na urządzeniach z systemem iOS, które umożliwiają przesuwanie kursora. Najciekawsze jednak jest chyba zastosowanie hasztagów, które popularność zdobyły przede wszystkim na Twitterze (a ostatnio również na Facebooku)" - tłumaczy w rozmowie z PAP Maciej Skrzypczak z "iMagazine".

Program pozwala także na stworzenie listy zadań. Dane synchronizowane są za pomocą chmury Apple - iCloud, dzięki czemu są one na bieżąco aktualizowane na wszystkich urządzeniach użytkownika. Letterspace posiada także dostęp do archiwum treści. Twórcą Letterspace jest Sittipon Simasanti niezależny developer pochodzący z Tajlandii.

drsa1k5

Rynek aplikacji przeznaczonych do tworzenia notatek i list zadań rozwija się obecnie bardzo prężnie. Jedna z najpopularniejszych usług - Evernote - w 2014 r. zgromadziła społeczność 100 milionów użytkowników. Popularnymi programami są także Wunderlist i Microsoft OneNote. Siła tych programów tkwi w prostocie użytkowania, przejrzystym interfejsie użytkownika oraz wieloplatformowości - można je zwykle zainstalować na wielu systemach operacyjnych i urządzeniach. (PAP)

łm/ bk/

drsa1k5

Podziel się opinią

Share
drsa1k5
drsa1k5