Trwa ładowanie...
d1j68e8

Libet nadal chce nabyć 50% udziałów Gerwing Sachsen

Warszawa, 01.10.2015 (ISBnews) - Libet podtrzymał plan nabycia 50% udziałów w spółce Gerwing Sachsen, z którą podpisał odpowiedni list intencyjny pod koniec września 2015 r., podała spółka.

Share
d1j68e8

"Aktualnie trwają prace związane z finalizacją projektu i zamknięciem transakcji, których zakończenie planowane jest najpóźniej na koniec pierwszego kwartału 2016 roku" - czytamy w komunikacie.

Pod koniec września br. Libet poinformował o podpisaniu listu intencyjnego w sprawie przejęcia 50% udziałów w Gerwing Sachsen. Po przeprowadzeniu due diligence niemieckiego zakładu produkcyjnego spółka poda ostateczną cenę udziałów, która będzie zależała od jego wyników. Potencjalną inwestycję firma planuje sfinansować ze środków własnych.

Zakład Gerwing Sachsen GmbH & Co. KG, który ma być przedmiotem transakcji, zlokalizowany jest w Saksonii, ok. 650 km od Warszawy. Fabryka dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym.

d1j68e8

Wchodząca w spółkę z Libetem firma Gerwing to znaczący niemiecki prywatny producent wyrobów z betonu, posiadający sześć fabryk na terenie Niemiec. Łączna ich powierzchnia przekracza 30 ha.

Libet będzie miał wyłączność na dystrybucję płyt betonowych z zakładu Gerwing w Polsce oraz na terenie Czech i Słowacji.

Libet to największy producent kostki brukowej w Polsce oraz lider rynku produktów premium. Spółka prowadzi obecnie produkcję w 15 zakładach produkcyjnych na 26 liniach produkcyjnych i obróbczych. Jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

(ISBnews)

d1j68e8

Podziel się opinią

Share
d1j68e8
d1j68e8