Trwa ładowanie...
inwestor
23-08-2011 04:40

Łódź ściągnie z Wrocławia ściąganie inwestorów

W Łodzi powstanie spółka, która zaopiekuje się firmami. Miasto da biuro. Eksperci chwalą decyzję - informuje "Puls Biznesu".

Łódź ściągnie z Wrocławia ściąganie inwestorówŹródło: Jupiterimages
d33ttuz
d33ttuz

- Struktury urzędu czasami są zbyt skostniałe. Jesienią powstanie spółka aglomeracyjna odpowiedzialna za ściąganie inwestorów do Łodzi i sąsiednich gmin - mówi Marek Cieślak, wiceprezydent Łodzi. Twierdzi, że ponad 20 okolicznych gmin jest przychylnie nastawionych do pomysłu.

- Myślimy, co wnieść aportem do spółki. Trzeba ją dobrze wyposażyć, żeby w przyszłości nie dokładać. Najpewniej będzie to budynek, w którego części spółka będzie działać, a na wynajmie reszty powierzchni - zarabiać - prognozuje Marek Cieślak.

Spółka będzie się wzorować na Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW). W ślady Wrocławia poszedł Gdańsk, a przedstawiciele biur obsługi inwestora z Poznania, Szczecina i Lublina przyznają, że wdrożyli niektóre z rozwiązań ARAW.

Działanie spółek miejskich to spore wyzwanie. - Spółka musi na siebie zarobić, a do finansowej stabilizacji nie dojdzie w ciągu roku. Presja jest spora - podkreśla Tomasz Gondek, wiceprezes ARAW.

d33ttuz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33ttuz