Trwa ładowanie...
d2itzw6

Lotniska Modlin nie będzie na Euro 2012

Toczą się dwa przetargi na lotnisko Modlin, przeznaczone dla tanich linii. Mimo to inwestycja po raz kolejny się opóźnia. Pod terminalem nie będzie też tunelu kolejowego, twierdzi "Życie Warszawy".
Share
Lotniska Modlin nie będzie na Euro 2012
Źródło: AFP
d2itzw6

Podczas Euro 2012 nie będzie lotniska w Modlinie. Ten termin jest już całkowicie niemożliwy do dotrzymania, ocenia Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych Tor.

Przedstawiciele spółki Port Lotniczy Modlin otworzyli w tym tygodniu oferty na budowę terminalu pasażerskiego. Spośród czterech firm najtańszą złożył Mostostal Warszawa - 69,5 mln zł. Dwa tygodnie temu ujawniono oferty na remont pasa i dróg kołowania oraz budowę odwodnienia i oświetlenia. Najtańsze okazało się konsorcjum Erbudu, które zaproponowało 100 mln zł. Prace mają zacząć się przed końcem wakacji.

- Przetargi się toczą, ale niepokojące są problemy z budową połączenia kolejowego. Bez niego lotnisko w Modlinie będzie nieatrakcyjne, uważa Furgalski. Władze Mazowsza zapowiadały modernizację byłej wojskowej bocznicy kolejowej i budowę podziemnej stacji pod terminalem. Realizacja tej ostatniej stanęła pod znakiem zapytania z powodu gigantycznych problemów finansowych Mazowsza.

W tej sytuacji zostanie zapewne wybrany tańszy wariant, bez tunelu, a to oznacza, że Modlin powtórzy błąd lotniska Balice w Krakowie, gdzie z powodu oszczędności stacja kolejowa powstała "w polu" - kilkaset metrów od terminalu.

d2itzw6

Podziel się opinią

Share
d2itzw6
d2itzw6