Trwa ładowanie...
gaz z łupków
13-05-2013 04:05

Łupki tylko dla Polaków

Główny geolog kraju nie chce, by Amerykanie inwestowali u nas w gaz. Ale to opóźni rozwój jego wydobycia - donosi "Rzeczpospolita".

Łupki tylko dla PolakówŹródło: Jupiterimages
d307j17
d307j17

Polski rząd w sprawie wydobycia gazu "idzie na wojnę z Ameryką" - tak zagraniczne firmy oceniają postawę naszych władz. Zdanie o wojnie pochodzi z poufnej notatki przygotowanej dla ambasady kraju zainteresowanego wydobywaniem gazu łupkowego w Polsce, do której dotarła "Rzeczpospolita".

Notatkę napisał uczestnik niedawnego, zamkniętego dla mediów spotkania przedstawicieli branży łupkowej z całego świata z głównym geologiem, wiceministrem środowiska Piotrem Woźniakiem odpowiedzialnym za strategię rozwoju wydobycia gazu łupkowego w Polsce. Autor notatki uważa, że polski rząd nie chce zagranicznych, szczególnie amerykańskich, inwestycji w polski gaz łupkowy.

- Ludzie odpowiedzialni za energetykę forsują pomysł, by energetyka pozostała w polskich rękach - mówi jeden z uczestników spotkania. Dwa wielkie koncerny energetyczne z Ameryki Północnej - Marathon Oil i Talisman - podjęły ostatnio decyzję o wycofaniu się z inwestycji w Polsce. Tymczasem USA to absolutny lider wydobycia gazu łupkowego.

Więcej na http://www.rp.pl

d307j17
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d307j17