Trwa ładowanie...
d2nxh58
mac

MAC: Linia Współpracy - konferencja inaugurująca (komunikat)

...

Share
d2nxh58

21.02. Warszawa - MAC informuje:

W dniu dzisiejszym, tj. 21 lutego 2013 r. w Centrum Konferencyjnym Stadionu Narodowego, odbyła się konferencja inaugurująca inicjatywę Linii Współpracy, która obok przedstawicieli strony rządowej zgromadziła prawie 200 przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego.

Jest to kolejny aspekt partnerstwa rządu z jednostkami samorządu terytorialnego, mający na celu rozwój współpracy przy projektach teleinformatycznych. Polegać on będzie na bieżącej współpracy przy realizacji projektów, który będzie stanowić wartość dodaną procesu cyfryzacji administracji publicznej.

W konferencji uczestniczył minister Michał Boni, który przedstawił perspektywę tej współpracy w kontekście rozwijania procesu cyfryzacji i projektów Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

d2nxh58

Przedstawione zastały również założenia kluczowych projektów dla informatyzacji administracji publicznej, realizowane przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji:

- Rozwój telewizji cyfrowej - Małgorzata Olszewska - wiceminister administracji i cyfryzacji; - Narodowy Plan Szerokopasmowy i realizacja Europejskiej Agendy Cyfrowej - Małgorzata Olszewska - wiceminister administracji i cyfryzacji; - Założenia Programu Zintegrowanej Informatyzacji Państwa - Andrzej Ręgowski - wiceminister administracji i cyfryzacji; - Polska cyfrowa - Unijna perspektywa finansowa 2014-2020 - Monika Dołowiec - Zastępca Dyrektora Departamentu Funduszy Strukturalnych MAC.

Celem Linii Współpracy jest wspólna praca nad projektami cyfryzacyjnymi oraz dobra integracja już na etapie założeń projektów. Mają to umożliwić cztery, podzielone tematycznie, grupy robocze: - ds. elektronizacji usług administracji - ds. otwartego rządu - ds. kompetencji cyfrowych i wykluczenia - ds. sieci szerokopasmowych finansowanych ze środków UE

Grupy robocze będą prowadzone przez współprzewodniczących ze strony rządowej i samorządowej. Co ważne, w pracach grup roboczych będą również brali udział zaproszeni eksperci.

d2nxh58

20 września 2012 roku, marszałkowie wszystkich województw podpisali list intencyjny, wyrażając tym samych chęć uczestnictwa w tej inicjatywie. W najbliższym czasie do inicjatywy przystąpią także przedstawiciele samorządów innych szczebli. Szczegółowe informacje, wraz z materiałami konferencyjnymi znajdą się na stronie internetowej Ministerstwa.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d2nxh58

Podziel się opinią

Share
d2nxh58
d2nxh58