Trwa ładowanie...
d2uifjy

MAC: minister Rafał Trzaskowski w Davos (komunikat)

...

d2uifjy

24.01. Warszawa - MAC informuje:

Dziś i jutro (24-25 stycznia 2014 r.) minister Rafał Trzaskowski bierze udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, gdzie przywódcy wielu krajów rozmawiają o wyzwaniach postępującej cyfryzacji państwa oraz rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Kluczowymi tematami spotkań będą m.in.: cyfryzacja, cyberbezpieczeństwo, ochrona prywatności w sieci, zarządzanie internetem i rozwój gospodarki cyfrowej.

Minister Rafał Trzaskowski weźmie udział w debacie "Reshaping Diplomacy and Governance in a Digital Age", podczas której uczestnicy spróbują odpowiedzieć na pytania - jakie zmiany legislacyjne i technologiczne są potrzebne, aby odbudować zaufanie i bezpieczeństwo w nowej erze cyfrowej oraz jak rewolucja cyfrowa zmienia charakter dyplomacji i funkcjonowania państwa.

W spotkaniu moderowanym przez ministra spraw zagranicznych Szwecji Carla Bildta uczestniczą m.in.: komisarz UE ds. sprawiedliwości, praw podstawowych i obywatelstwa Viviane Reding, komisarz ds. agendy cyfrowej Neelie Kroes, prezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego Werner Hoyer, Eric Schmidt - jeden z szefów Google, także przedstawiciele świata nauki.

d2uifjy

Minister rozmawiał także osobno z komisarz Neelie Kroes o przygotowywanym przez Komisję Europejską komunikacie dot. zarządzania internetem i roli Europy w dyskusji o przyszłości internetu. Debata ta powinna uwzględniać europejską specyfikę, w tym europejskie podejście do takich kwestii jak prywatność.

Minister podkreślił, że Polska będzie aktywnie popierać wielostronny model zarządzania internetem. Jeśli chcemy zagwarantować trwałość obecnie znanego nam charakteru sieci, musimy sprawić, aby wszystkie zaangażowane w proces decyzyjny dotyczący internetu podmioty były otwarte i odpowiedzialne, a cały proces przejrzysty.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d2uifjy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2uifjy