Trwa ładowanie...
d24u1xu

MAC ws. sytuacji hydrologicznej (komunikat)

...

d24u1xu

12.06. Warszawa - MAC informuje:

Na terenach, na których wystąpiły podtopienia trwają prace porządkowe i zabezpieczające. Dzisiaj (środa, 12 czerwca br.) na obszarach, na których miały miejsce podtopienia, w stanie najwyższej gotowości pozostają zespoły zarządzania kryzysowego wojewodów. Miejskie i gminne ośrodki pomocy społecznej zbierają wnioski od osób poszkodowanych. Gminy przesyłają szacunkowe dane na temat strat i liczby poszkodowanych osób do wojewodów.

Według danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej obowiązują (stan na godz. 15.00):

- 3 ostrzeżenia hydrologiczne 3. stopnia dotyczące wzrostu stanów wód z lokalnym przekroczeniem stanów alarmowych dla województw: łódzkiego (górna Warta), śląskiego (zlewnia Warty) i lubuskiego (rzeka Odra);

d24u1xu

- 1 informacja o niebezpiecznym zjawisku hydrologicznym dotyczącym wzrostu stanów wody z przekroczeniem stanu alarmowego na rzece Odrze: 2. stopnia dla województwa śląskiego oraz 3. stopnia dla województwa opolskiego i dolnośląskiego;

- 3 informacje o niebezpiecznych zjawiskach hydrologicznych 2. stopnia dotyczące możliwości wystąpienia wzrostu poziomu wody do dolnej części strefy stanów wysokich z lokalnym przekroczeniem stanów ostrzegawczych i alarmowych w województwach: małopolskim (zlewnie Wisły, Szreniawy, Uszwicy), kujawsko-pomorskim (rzeka Wisła) oraz pomorskim (ujściowy odcinek Wisły).

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie wydał ostrzeżeń meteorologicznych. Ponadto IMGW przewiduje, że końca dnia (12 czerwca br.) oraz jutro (13 czerwca br.) w pierwszej części dnia nie powinny wystąpić gwałtowne zjawiska meteorologiczne. Stany wód na rzekach mogą utrzymywać się w strefach wysokich z lokalnymi przekroczeniami stanów ostrzegawczych oraz alarmowych ze względu na spływ wód opadowych z poprzednich dni.

W nocy (12/13 czerwca br.) prognozowane jest zachmurzenie małe (na Podkarpaciu), a po północy na Wybrzeżu i Pomorzu - umiarkowane i duże. Na Wybrzeżu wschodnim nad ranem możliwe słabe opady deszczu. Na wschodzie i południu kraju miejscami mgły i silne zamglenia.

d24u1xu

13 czerwca br. IMGW przewiduje na Wybrzeżu i Pomorzu - zachmurzenie umiarkowane oraz duże, miejscami słabe opady deszczu. Na Nizinie Szczecińskiej wieczorem możliwa burza. Na pozostałym obszarze kraju - zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane, jedynie w Karpatach okresami - duże. Tam też możliwe są przelotne opady deszczu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d24u1xu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24u1xu