Trwa ładowanie...
d2e3k9a

MAC ws. sytuacji hydrologicznej (komunikat)

...

Share
d2e3k9a

24.06. Warszawa - MAC informuje:

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji informuje, że sytuacja hydrologiczna w kraju jest stabilna. Odnotowane zostały spadki stanu wody w rzekach, przy lokalnie przekroczonych stanach ostrzegawczych oraz alarmowych.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że dzisiaj (24.06. br., godz. 5) zanotowano przekroczenie stanu alarmowego na 10 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Odry. Przekroczenie stanu ostrzegawczego wystąpiło na 6 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły i 12 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Odry. Ponadto przekroczenie stanu alarmowego odnotowano na rzekach w województwie: dolnośląskim (w miejscowościach Mietków na rzece Bystrzyca i Kanclerzowice na rzece Sąsiecznica), lubuskim (w Kostrzynie nad Wartą na rzece Warta), wielkopolskim (w miejscowościach: Sławsk, Ląd, Śrem i Pyzdry nad rzeką Wartą) oraz zachodniopomorskim (w miejscowości Gozdowice oraz Bielinek nad rzeką Odrą).

IMGW wydał:

d2e3k9a

- 5 ostrzeżeń meteorologicznych 1. stopnia dotyczących możliwości wystąpienia burz, lokalnie z opadami gradu (opady deszczu wyniosą od 20 do 30 mm) w województwach: podkarpackim, lubelskim, śląskim, świętokrzyskim, małopolskim;

- 5 ostrzeżeń hydrologicznych 2. stopnia dotyczących możliwości wystąpienia gwałtownych wzrostów poziomu wody do dolnej części strefy stanów wysokich z powodu opadów deszczu o charakterze burzowym w województwach: podkarpackim (zlewnia Wisłoki, Wisłoka i Sanu), małopolskim (zlewnie Skawy, Raby, Szreniawy, Uszwicy, Dunajca, Ropy), świętokrzyskim (zlewnie Nidy, Czarnej Staszowskiej, Koprzywianki, Kamiennej), lubelskim (zlewnie Wieprza, Bugu po Krzyczew) i podkarpackim (zlewnie Wisłoki, Wisłoka, Sanu).

Sytuacja hydrologiczna w kraju jest stabilna, nie występuje zagrożenie powodziowe. Odnotowane zostały głównie spadki stanu wody rzek, przy lokalnie przekroczonych stanach ostrzegawczych i alarmowych. Poziomy wód wykazują tendencję malejącą. Stan wody w dorzeczu Wisły układa się głównie w strefie wody średniej, w dorzeczu Odry - w strefie wody wysokiej i średniej, a w rzekach Przymorza - w strefie wody niskiej i średniej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

d2e3k9a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e3k9a
d2e3k9a