Trwa ładowanie...
d12r8nf

MAC ws. sytuacji hydrologicznej (komunikat)

...

Share
d12r8nf

10.06. Warszawa - MAC informuje:

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji przypomina o obowiązujących ostrzeżeniach hydrologicznych oraz możliwościach przekroczenia stanów alarmowych rzek na terenie kraju.

Według danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej aktualnie na terenie kraju obowiązują:

- 2 ostrzeżenia hydrologiczne 3. stopnia dotyczące możliwości przekroczenia stanów alarmowych wód na terenie województwa dolnośląskiego (zlewnie górskie, podgórskie i wyżynne dopływów środkowej Odry) oraz opolskiego;

d12r8nf

- 5 ostrzeżeń hydrologicznych 2. stopnia dotyczących możliwości przekroczenia stanów ostrzegawczych rzek na terenie województw: łódzkiego (zlewnia Pilicy i Bzury oraz zlewnia Warty), śląskiego (zlewnia Warty oraz Odra) oraz opolskiego (zlewnia Prosny);

- 2 ostrzeżenia meteorologiczne 2 stopnia dotyczące możliwości wystąpienia burz z gradem oraz intensywnych opadów deszczu - oba dla województwa dolnośląskiego;

- 11 ostrzeżeń meteorologicznych 1. stopnia dotyczących możliwości wystąpienia burz z gradem na terenie województw: wielkopolskiego (subregion koniński oraz subregion kalisko-leszczyński), opolskiego, łódzkiego, śląskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego.

Dzisiaj (tj. 10/11 czerwca br.) IMiGW prognozuje na Wybrzeżu, Pomorzu, Ziemi Lubuskiej oraz na północy Wielkopolski i Kujaw - zachmurzenie małe i umiarkowane, nad ranem miejscami silne zamglenia i mgły, z widzialnością od 500 m do 3000 m. Na pozostałym obszarze kraju - zachmurzenie duże i całkowite z większymi przejaśnieniami oraz opady deszczu, głównie przelotne. W południowo-wschodniej połowie kraju miejscami burze, lokalnie z gradem. Prognozowana ilość opadów deszczu podczas burz - od 10 mm do 20 mm, a na południu Podkarpacia - do 30 mm. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Podczas burz wiatr dość silny i silny, w porywach - do 75 km/h.

d12r8nf

Jutro (tj. wtorek, 11 czerwca br.) na Opolszczyźnie, południu Ziemi Łódzkiej i Mazowsza oraz na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie - przewidywane jest zachmurzenie duże i całkowite, z postępującymi od zachodu większymi przejaśnieniami oraz przelotne opady deszczu i burze (lokalnie z gradem). Prognozowana ilość opadów deszczu w czasie burz - od 10 mm do 30 mm, a na południowym wschodzie - do 40 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na Dolnym Śląsku okresami duże i miejscami przelotne opady deszczu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. Podczas burz wiatr dość silny i silny, w porywach do 70 km/h.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d12r8nf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12r8nf
d12r8nf