Trwa ładowanie...
d3hq163

MAC ws. sytuacji hydrologicznej (komunikat)

...

Share
d3hq163

18.06. Warszawa - MAC informuje:

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz służby wojewodów monitorują sytuację hydrologiczną i meteorologiczną w Polsce.

Według danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (stan na godz. 9.00) przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych będą się utrzymywać z powolną tendencją spadkową. Aktualnie sytuacja na rzekach jest stabilna - nie ma zagrożenia powodziowego.

Wysokie stany wody obserwuje się w zlewniach dorzecza środkowej Wisły oraz w zlewniach dorzecza środkowej i dolnej Odry. W regionie wodnym Warty mogą występować lokalne podtopienia na terenach poniżej zbiornika Jeziorsko w związku ze zwiększonym odpływem ze zbiornika. Opady burzowe mogą powodować większe wahania i lokalne wzrosty stanów wód powyżej stanów alarmowych, a miejscami także podtopienia, szczególnie na małych i zurbanizowanych ciekach.

d3hq163

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (stan na godz. 8.00) obecnie obowiązuje 8 ostrzeżeń meteorologicznych 1. stopnia dotyczących możliwości wystąpienia burz z gradem (opady deszczu w wysokości do 20-30 mm) w województwach: lubuskim, wielkopolskim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim i łódzkim.

Zbiorniki retencyjne dysponują rezerwami w wielu miejscach większymi niż wymagane i są przygotowane na ewentualne dalsze przejęcie wód opadowych.

W związku z prognozami o możliwych ulewnych deszczach i burzach, które mogą pojawiać się w kolejnych letnich miesiącach, do odwołania obowiązuje alert dla wszystkich wojewódzkich zespołów zarządzania kryzysowego, ogłoszony przez ministra Michała Boniego 14 czerwca.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ ksi/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3hq163

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hq163
d3hq163