Trwa ładowanie...
d3txzes

MAC ws. sytuacji hydrologicznej (komunikat)

...

Share
d3txzes

17.06. Warszawa - MAC informuje:

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji informuje, że aktualnie sytuacja na rzekach jest stabilna - nie ma zagrożenia powodziowego. Możliwe są jednak lokalne podtopienia.

Wg danych RCB obecnie wysokie stany wody obserwuje się w zlewniach dorzecza środkowej Wisły oraz w zlewniach dorzecza środkowej i dolnej Odry. Ze względu na specyfikę tych zlewni, opadanie stanów wody będzie bardzo powolne. Sytuacja hydrologiczna może okresowo pogarszać się w rejonach występowania prognozowanych opadów burzowych.

W czasie burz mogą wystąpić większe wahania i lokalne wzrosty stanów wód powyżej stanów alarmowych, a miejscami także podtopienia, szczególnie na małych i zurbanizowanych ciekach.

d3txzes

Przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych w niektórych województwach będą się utrzymywać. Aktualnie sytuacja na rzekach jest stabilna. Lokalnie na obszarach nieobwałowanych możliwe podtopienia najniżej położonych obszarów: głównie łąk, niewielkich obszarów pól uprawnych oraz możliwe podtopienia pojedynczych gospodarstw.

Zbiorniki administrowane przez Regionalne Zarządy Gospodarki Wodnej dysponują rezerwami w wielu miejscach większymi niż wymagane i są przygotowane na ewentualne dalsze przejęcie wód opadowych.

Według danych Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności, 16 czerwca br. Straż Pożarna interweniowała 157 razy w związku z usuwaniem skutków podtopień, intensywnych opadów deszczu, silnych wiatrów oraz miejscowych przyborów wód. Najwięcej interwencji odnotowano w województwach: małopolskimi - 55, łódzkim - 29, śląskim - 18 i dolnośląskim - 12.

Służby wojewodów na bieżąco monitorują sytuację.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3txzes

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3txzes
d3txzes