Trwa ładowanie...
d2dooc7

MAC ws. sytuacji meteorologicznej (komunikat)

...

d2dooc7
d2dooc7

05.12. Warszawa - MAC informuje:

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez IMGW w ciągu najbliższych dwóch dni spodziewać się należy silnego wiatru oraz marznących opadów, które mogą skutkować utrudnieniami komunikacyjnymi oraz możliwymi uszkodzeniami napowietrznych linii energetycznych, budynków i infrastruktury. Najtrudniejsza sytuacja prognozowana jest na północy kraju. W czwartek (5 grudnia) po południu na Wybrzeżu porywy wiatru mogą osiągnąć do 120 km/h, a w nocy z czwartku na piątek 135 km/h.

Silnym porywom wiatru towarzyszyć będą opady deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu, które ze względu na prognozowane ujemne temperatury przyczynią się do zamarzania dróg i chodników. Prognozowany wiatr z kierunku zachodniego powodować może wzrosty stanów wody na Wybrzeżu oraz w rzekach Przymorza.

IMGW w czwartek (05.12) przewiduje w związku z wystąpieniem silnego wiatru: - 3 (maksymalny) stopień zagrożenia w województwach pomorskim i zachodniopomorskim; - 2 stopień zagrożenia w województwach: lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim oraz łódzkim; - 1 stopień na pozostałym obszarze kraju.

Wojewódzkie służby zarządzania kryzysowego na bieżąco monitorują sytuację hydrometeorologiczną w kraju.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

d2dooc7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dooc7