Trwa ładowanie...
d4fwglb

MAC ws. warunków na drogach (komunikat)

...

d4fwglb
d4fwglb

02.02. Warszawa - MAC informuje:

Wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie są przejezdne. Utrudnienia komunikacyjne występują na drogach powiatowych i gminnych, głównie na terenie województw lubelskiego i mazowieckiego.

W województwie lubelskim (stan na godz. 14.00) ograniczony jest dojazd do około 27 miejscowości w powiecie hrubieszowskim (gminy: Dołhobyczów, Uchanie, Horodło, Hrubieszów, Mircze i Trzeszczany) i tomaszowskim (gmina Telatyn, Ulchówek, Rachanie i Krynice).

W powiecie hrubieszowskim nieprzejezdne są drogi na terenie gmin: Hrubieszów (3 odcinki powiatowych i 40 proc. gminnych), Trzeszczany (4 odcinki powiatowych i 60 proc. gminnych), Uchanie (4 odcinki powiatowych i 3 gminnych), Mircze (2 odcinki powiatowych i 60 proc. gminnych), Dołhobyczów (6 odcinków powiatowych i 95 proc. gminnych) i Horodło (3 odcinki powiatowych i 60 proc. gminnych).

d4fwglb

Z kolei w powiecie krasnostawskim nieprzejezdne są drogi gminne na terenie gmin: Fajsławice (około 800 m), Łopiennik Górny (około 6 km), Kraśniczyn (około 2,5 km), Rudnik (około 6 km), Siennica Różana (około 2 km), Gorzków (około 2 km) i Żółkiewka (około 1 km). W powiecie tomaszowskim nieprzejezdnych jest 12 odcinków dróg powiatowych (około 55 km). W powiecie zamojskim nieprzejezdne są drogi gminne na terenie gmin: Komarów (około 3,5 km), Grabowiec (około 4 km), Miączyn (około 2 km) i Adamów (około 300 m). Natomiast w powiecie lubelskim nieprzejezdnych jest 9 odcinków dróg powiatowych (około 4 km), a także drogi gminne na terenie gmin: Bychawa (około 4,5 km), Bełżyce (około 2,5 km), Zakrzew (około 200 m), Jabłonna (około 15 km) i Krzczonów (około 6 km).

3 lutego br. w gminie Dołhobyczów (powiat hrubieszowski), w 3 szkołach podstawowych nie odbędą się zajęcia lekcyjne. Urząd Wojewódzki w Lublinie uruchomił bezpłatny, całodobowy numer dla osób odciętych przez zaspy - 987 oraz dodatkowo całodobowy numer telefonu obsługiwany przez WCZK, pod którym mieszkańcy mogą uzyskać pomoc (81) 74 24 354.

W działania zaangażowano również dodatkowe siły i środki: Straż Graniczna (śmigłowiec, 4 skutery, 2 pojazdy) oraz Policja (śmigłowiec). Straż Graniczna na bieżąco udzielała pomocy dostarczając produkty żywnościowe i lekarstwa dla osób potrzebujących w powiecie hrubieszowskim. Także Policja oraz PSP pomagają mieszkańcom. W miejscowości Mircze odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego z udziałem Rafała Trzaskowskiego, ministra administracji i cyfryzacji oraz Jolanty Szołno-Koguc, wojewody lubelskiego dotyczące aktualnej sytuacji na terenie województwa oraz pomocy dla mieszkańców.

Utrudnienia w komunikacji występują również w województwie mazowieckim. I tak na terenie: - powiatu płockiego - lokalnie nieprzejezdne są odcinki na 3 drogach gminnych - około 2 km (Bielsk, Brudzeń Duży i Mała Wieś); - powiatu ciechanowskiego - nieprzejezdnych jest 6 odcinków dróg powiatowych (łącznie około 34 km), - powiatu sokołowskiego - nieprzejezdny jest odcinek drogi powiatowej w gminie Kosów Lacki (około 3 km), - powiat pułtuskiego - nieprzejezdny odcinek drogi powiatowej w gminie Zatory oraz gminnej w gminie Pokrzywnica, - powiatu sierpeckiego - nieprzejezdne są 2 odcinki drogi powiatowej (około 6 km).

d4fwglb

Awarie energetyczne występują na terenie województwa świętokrzyskiego (rejon Iwanisk - około 300 odbiorców) i dolnośląskiego (rejon Wałbrzycha - 2 odbiorców - awaria jest usuwana).

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/ pz/

d4fwglb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fwglb