Trwa ładowanie...
d3c5gio

MAC ws. warunków na drogach (komunikat)

...

d3c5gio
d3c5gio

03.02. Warszawa - MAC informuje:

W poniedziałek (3 lutego br.) wszystkie drogi krajowe są przejezdne (stan na godz. 6.00). Na sieci dróg krajowych pracuje 311 pojazdów do zimowego utrzymania. Utrudnienia w komunikacji występują jeszcze na drogach powiatowych i gminnych na terenie województwa lubelskiego oraz mazowieckiego.

Zgodnie z danymi wojewódzkich centrów zarządzania kryzysowego (stan na godz. 5.00) do usuwania utrudnień zostały zaangażowane dodatkowe siły i środki. W województwie lubelskim pracuje Straż Graniczna (śmigłowiec, 4 skutery, 2 pojazdy) oraz Policja (śmigłowiec). Straż Graniczna na bieżąco udzielała pomocy dostarczając produkty żywnościowe i lekarstwa dla osób potrzebujących. Dodatkowo na trasie Hrubieszów - Kryłów - Dołhobyczów - Chłopiatyn - Hrubieszów patrol SG z powietrza monitorował sytuację w miejscowościach, do których dojazd jest utrudniony - nie zgłaszano potrzeb udzielenia pomocy z wykorzystaniem śmigłowca. Policja oraz Straż Pożarna również na bieżąco udzielały pomocy.

Urząd Wojewódzki w Lublinie uruchomił bezpłatny, całodobowy numer dla osób odciętych przez zaspy - 987 oraz dodatkowo całodobowy numer telefonu obsługiwany przez WCZK pod którym mieszkańcy mogą uzyskać pomoc (81) 74 24 354.

d3c5gio

Wciąż ograniczony jest dojazd do 26 miejscowości w powiecie hrubieszowskim (stan na godz. 5.00). Nieprzejezdne są drogi na terenie gmin: Hrubieszów (3 odcinki powiatowych i około 20 proc. gminnych), Trzeszczany (około 60 proc. gminnych), Uchanie (2 odcinki powiatowych i 2 gminnych), Mircze (4 odcinki powiatowych i około 50 proc. gminnych), Dołhobyczów (5 odcinków powiatowych i około 90 proc. gminnych) i Horodło (2 odcinki powiatowych i około 60 proc. gminnych),

W powiecie krasnostawskim nieprzejezdne pozostają drogi na terenie gmin: Kraśniczyn (1 odcinek powiatowej), Rudnik (1 odcinek powiatowej i 2 odcinki gminnych), Siennica Różana (1 odcinek powiatowej), Łopiennik Górny (1 odcinek powiatowej i 1 gminnej), Krasny Staw (1 odcinek powiatowej) i Żółkiewka (1 odcinek powiatowej). W powiecie tomaszowskim nieprzejezdnych jest 9 odcinków dróg powiatowych (około 28 km).

Z kolei w powiecie zamojskim nieprzejezdne są drogi gminne na terenie gmin: Komarów (4 odcinki około 3 km), Grabowiec (4 odcinki około 3,5 km) i Miączyn (2 odcinki około 0,5 km). W powiecie lubelskim nieprzejezdne są natomiast drogi gminne na terenie gmin: Bychawa (1 odcinek około 2 km), Zakrzew (1 odcinek około 200 m) i Krzczonów (2 odcinki około 2 km).

W województwie mazowieckim utrudnienia w komunikacji występują w powiecie ciechanowskim (utrudnienia na 6 odcinkach dróg powiatowych, gdzie aktualnie pracuje sprzęt), powiecie pułtuskim (nieprzejezdny odcinek drogi powiatowej w gm. Zatory i gminnej w gm. Pokrzywnica) oraz powiecie sierpeckim (utrudnienia na 5 odcinkach dróg powiatowych) - stan na godz. 5.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

ksi/

d3c5gio
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c5gio