Trwa ładowanie...
d3c1air

MAC ws. warunków na drogach (komunikat)

...

d3c1air

03.02. Warszawa - MAC informuje:

Wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie są przejezdne. Utrudnienia komunikacyjne występują na drogach powiatowych i gminnych na terenie województwa lubelskiego.

Jak wynika z danych Wojewódzkich Centrów Zarządzanie Kryzysowego (stan na godz. 13.00) w powiecie hrubieszowskim najtrudniejsza sytuacja jest na odcinkach dróg w miejscowościach Kościaszyn Hulcze (gm. Dołhobyczów), Chyżowice (gm. Uchanie), Hrebenne (gm. Horodło), Nowosiółki (gm. Hrubieszów), Honiatyczki (gm. Werbkowice) oraz w gminie Trzeszczany. W powiecie hrubieszowskim przy odśnieżaniu dróg pracuje 5 odśnieżarek wirnikowych, 5 piaskarek, 2 koparki, ciągnik i spychacz.

W powiecie krasnostawskim ograniczona przejezdność na odcinkach dróg powiatowych i gminnych utrzymuje się w gminach Kraśniczyn, Rudnik, Łopiennik Górny, Krasnystaw, Siennica Różana i Żółkiewka. W powiecie pracują w sumie 4 pługi wirnikowe, 3 spychacze, 8 koparko-ładowarek, 8 ciągników z pługami i 3 samochody ciężarowe z pługami. Przewidywany czas udrożnienia dróg to dzisiejsze godziny wieczorne.

d3c1air

W powiecie lubelskim oraz w powiecie tomaszowskim całkowite odśnieżenie dróg potrwa najprawdopodobniej do końca dzisiejszego dnia. Podobnie sytuacja wygląda w gminie Miączyn w powiecie zamojskim. Z kolei w gminie Komarów-Osada (powiat zamojski) termin udrożnienia dróg przewidywany jest na 5 lutego. Odcinki dróg gminy Grabowiec, które nie są przejezdne będą systematycznie udrożniane przez najbliższe trzy doby.

W poniedziałek (3 lutego) odwołano zajęcia lekcyjne w szkołach, do których dotarcie było utrudnione: pow. Hrubieszowski - 13 szkół; pow. Tomaszewski - 11 szkół; pow. Krasnostawski - 3 szkoły; pow. Włodawski - 1 szkoła.

Służby na bieżąco udzielają pomocy. W poniedziałek (3 lutego) Straż Graniczna zapewniła transport pracownika Zakładu Komunalnego w Horodle do ujęcia wody w m. Kobło. Z kolei patrol wyposażony w skuter śnieżny zapewnił transport mieszkańca m. Kolonia Radków (gmina Telatyn) do lekarza.

Przypominamy, że Urząd Wojewódzki w Lublinie uruchomił bezpłatny, całodobowy numer dla osób odciętych przez zaspy - 987 oraz dodatkowo całodobowy numer telefonu obsługiwany przez WCZK pod którym mieszkańcy mogą uzyskać pomoc (81) 74 24 354.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3c1air
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c1air