Trwa ładowanie...

Malediwy pod Warszawą

Global City Holdings N.V. zawarł z Wund Industriebau GmbH umowę dotyczącą partnerstwa strategicznego w zakresie budowy Aquaparku w pobliżu Mszczonowa. Wund będzie odpowiedzialna za budowę i późniejsze prowadzenie obiektu.

Share
Malediwy pod Warszawą
Źródło: Materiały prasowe
d49um94

Rozsuwany dach, woda czerpana z gorących źródeł i rozmach, który ma przyćmić sam Eurodisneyland. W Mszczonowie powstanie gigantyczny aquapark.

Aquapark of Poland pierwszych gości przyjmie w październiku 2016 r. Będzie to część największego tego typu parku rozrywki w naszej części Europy. - Robimy to, czego nie udało się zrealizować Michaelowi Jacksonowi. To będą Malediwy pod Warszawą - mówi Mooky Greidinger z izraelskiej firmy Global City Holding, która w Polsce otworzyła sieć kin Cinema City. Dzisiaj podpisano umowy w tej sprawie.

Global City Holdings N.V. umowę dotyczącą partnerstwa strategicznego w zakresie budowy Aquaparku w pobliżu Mszczonowa zawarł z firmą Wund Industriebau GmbH, która będzie odpowiedzialna za budowę i późniejsze prowadzenie obiektu.

d49um94

Obiekt ten powstanie na około 20-hektarowym terenie, w skład którego wchodzą grunty należące do spółki lub jej spółek zależnych. Umowa została zawarta na okres 20 lat.

"Prowadzimy rozmowy z kilkoma instytucjami na temat finansowania. Wartość inwestycji szacowana 100 mln euro (70-75% ma być finansowane z kredytu). Planowana powierzchnia aquaparku to 200 tys. mkw. (20 ha). W pierwszym roku spodziewane jest ponad 1 mln gości" - dodał dyrektor GCH.

Według harmonogramu, planowanie inwestycji zakończy się do listopada. Finansowanie ma być pozyskane do czerwca. Wniosek o pozwolenie na budowę ma być złożony w listopadzie. W styczniu - lutym 2015 r. zakładany jest start budowy, a otwarcie - w październiku 2015 r.

Wiodący akcjonariusz GCH Moshe Greidinger podkreślił, że jego marzenie właśnie się spełnia, a wsparcie doświadczonego inwestora Wund zwiększa potencjał projektu. Według jego słów, są już wstępne rozmowy o kolejnych fazach z kolejnymi potencjalnymi partnerami, a projekt jest pomyślany na długie lata.

d49um94

Global City Holdings (GCH) ocenia, że aquapark w ramach Park of Poland w okolicach Mszczonowa da łącznie ok. 1600 nowych miejsc pracy w parku i w inwestycjach powiązanych, jak chociażby hotelach, poinformował dyrektor zarządzający GCH Peter Dudolenski.

- Spodziewamy się inwestycja da zatrudnienie 600 pracownikom bezpośrednio, a także dodatkowe 1000 miejsc pracy w powiązanych inwestycjach. Na podstawie rozwoju zagranicznych projektów tego typu oceniamy, że nastąpi chociażby znaczący wzrost liczby hoteli w okolicy - powiedział Dudolenski podczas konferencji prasowej.

Global City Holdings (dawniej Cinema City International) jest największym akcjonariuszem Cineworld, drugiej pod względem wielkości sieć kinowa w Europie, zajmująca pierwsze lub drugie miejsce na poszczególnych rynkach działalności, włącznie z Wielką Brytanią, gdzie spółka jest liderem przy udziale rynkowym 27,7%. Sieć posiada 201 kin i 1.852 ekrany - wszystkie cyfrowe. Grupa dysponuje również szerokim portfelem nieruchomości w regionie środkowej Europy i Izraela.

(ISBnews)

d49um94

Podziel się opinią

Share
d49um94
d49um94