Trwa ładowanie...

Mali też są rentowni

Drobny biznes jest mniej zyskowny, bardziej chwiejny niż koncerny. Jednak są branże, w których ma większą rentowność niż duzi gracze - donosi "Puls Biznesu".

Share
Mali też są rentowniŹródło: Jupiterimages
d46cbaq

Małe i średnie firmy to motor napędowy polskiej gospodarki - przekonują eksperci firmy Grant Thornton w raporcie na temat tego sektora. Przedsiębiorstw zatrudniających od 10 do 250 osób działa w Polsce już ponad 75 tys.

- Małe i średnie firmy generują już około 1,3 bln zł przychodów. Kwota ponad 110 mld zł, którą przeznaczają na pensje pracowników, w znaczący sposób zasila polską konsumpcję - zaznacza Anatol Skitek, ekspert Grant Thornton.

Niestety, dane pokazują, że małe i średnie firmy są bardziej podatne na zawirowania koniunktury niż duże koncerny. Szybciej odczuwają skutki kryzysu i bardziej na nim cierpią.

Jednak są branże, w których drobni przedsiębiorcy odnotowują wyższą rentowność niż duzi gracze. Najlepszym przykładem jest budownictwo. Statystyczna mała firma przynosi swoim właścicielom zysk w wysokości 8,7 proc. obrotu, tymczasem w dużym przedsiębiorstwie to zaledwie 2,4 proc.

d46cbaq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46cbaq
d46cbaq