Trwa ładowanie...
dy7u56b

Manta Multimedia planuje debiut na GPW

07.02. Warszawa (PAP) - Manta Multimedia, dostawca sprzętu RTV i AGD, przekształciła się w spółkę akcyjną i planuje debiut na parkiecie głównym warszawskiej GPW - podała spółka w...

Share
dy7u56b

07.02. Warszawa (PAP) - Manta Multimedia, dostawca sprzętu RTV i AGD, przekształciła się w spółkę akcyjną i planuje debiut na parkiecie głównym warszawskiej GPW - podała spółka w komunikacie. Po zakończeniu badania wyników finansowych za 2012 rok, Manta zamierza zacząć przygotowania prospektu emisyjnego.

"Miniony rok był dla nas rekordowy i przyniósł skokowy wzrost przychodów. Przekształcenie w spółkę akcyjną jest kolejnym krokiem zbliżającym nas do debiutu na głównym rynku GPW. Po zakończeniu badania naszych wyników finansowych za 2012 rok rozpoczniemy prace nad prospektem emisyjnym" - powiedział cytowany w komunikacie prezes Manta Multimedia, Bogdan Wiciński.

Prezes podkreślił, że interesuje go wyłącznie główny parkiet warszawskiej giełdy.

dy7u56b

Środki finansowe pozyskane z oferty publicznej mają zostać przeznaczone m.in. na wdrożenia nowych produktów oraz na dalsze zwiększanie wolumenu sprzedaży. Obecnie Manta pracuje nad rozszerzeniem oferty, ze szczególnym uwzględnieniem tzw. małego AGD.

Manta Multimedia działa na polskim rynku sprzętu multimedialnego, RTV, akcesoriów komputerowych klasy common oraz AGD. Produkuje i dystrybuuje telewizory, odtwarzacze DVD, kina domowe, odbiorniki radiowe oraz tablety i nawigacje GPS.(PAP)

mto/ asa/

dy7u56b

Podziel się opinią

Share
dy7u56b
dy7u56b